شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/05 15:12:00
سرویس بین الملل
یوسفیان‌ملا:

اتحادیه اروپا در نیل به اهدافش شکست خورد

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به کاهش رتبه اقتصادی انگلیس در آمارهای موسسه اعتبار سنجی مودیز، گفت: اتحادیه اروپا در نیل به اهدافش شکست خورد.
اتحادیه اروپا در نیل به اهدافش شکست خورد عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به کاهش رتبه اقتصادی انگلیس در آمارهای موسسه اعتبار سنجی مودیز، گفت: اتحادیه اروپا در نیل به اهدافش شکست خورد. https://cdn.icana.ir/d/019/21802.jpg اتحادیه,اروپا,در,نیل,به,اهدافش,شکست,خورد Icana

عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به کاهش رتبه اقتصادی انگلیس در آمارهای موسسه اعتبار سنجی مودیز، توضیح داد: 27 کشوری که در کنار یکدیگر اتحادیه اروپا را تشکیل دادند دغدغه اقتصادی داشتند و به امید ایجاد یک اقتصاد همگون و همشکل گرد یکدیگر جمع شدند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای عضو اتحادیه اروپا قصد رقابت اقتصادی نداشتند، تصریح کرد: اعضای اتحادیه اروپا با شعار اتحاد اقتصادی این اتحادیه را تشکیل دادند ولی در ادامه راه این شعارها بر باد رفت چرا که هر کشور برای تامین بهتر منافع خود منفرداً دست به فعالیت‌های اقتصادی زده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، افزود: اتحادیه اروپا در آغاز راه به اندازه‌ای از خود جذابیت نشان داد که بسیاری از کشورهای غیراروپایی مثل ترکیه نیز همه تلاش خود را برای پذیرش در این اتحادیه صرف کردند.

رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس با اشاره به اینکه کشور انگلیس با وجود عضویت در اتحادیه اروپا، واحد پولی مشترک را نپذیرفت، گفت: انگلیسی‌ها همواره از یک نگاه واقع‌بینانه‌ای برخوردارند و به این جهت نسبت به این رویاپردازی‌ها بدبین بودند از این رو هیچ گاه وارد فرآیند بازار مشترک و پول واحد مشترک اتحادیه اروپا نشدند ولی این دلیلی برای گریز از وخامت اقتصادی در اروپا نشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، تصریح کرد: کشورهای عضو اتحادیه اروپا یکی پس از دیگری با ورشکستگی و رکود مواجه می‌شوند و این فرآیند از کشورهای ضعیف‌تر مثل یونان، اسپانیا و ایتالیا آغاز شده  و نهایتاً نیز دامن کشورهای ثروتمندتری همچون انگلیس را نیز خواهد گرفت بنا بر این می‌توان گفت تشکیل اتحادیه اروپا یک رویا بود که با مرگ تدریجی مواجه شده است.

موسسه اعتبار سنجی مودیز روز جمعه رتبه اعتباری انگلیس را به علت « ضعف » چشم انداز رشد اقتصادی در این کشور از AAAبه Aa1کاهش داد. /

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet