شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/05 16:01:00
سرویس بین الملل
عزیزی مطرح‌کرد:

دخالت‌های بیگانگان؛ عامل طولانی‌شدن تنش‌ها در عراق

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه نا‌آرامی‌ها در عراق وارد سومین ماه خود شد، گفت: طولانی شدن تنش‌ها در عراق حاصل دخالت‌های بیگانگان است.
دخالت‌های بیگانگان؛ عامل طولانی‌شدن تنش‌ها در عراق رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه نا‌آرامی‌ها در عراق وارد سومین ماه خود شد، گفت: طولانی شدن تنش‌ها در عراق حاصل دخالت‌های بیگانگان است. https://cdn.icana.ir/d/019/23712.jpg دخالت‌های,بیگانگان؛,عامل,طولانی‌شدن,تنش‌ها,در,عراق Icana

عبد‌الرضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به ادامه درگیری‌ها و اعتراضات در شهرهای مختلف عراق در سه ماه گذشته، توضیح داد: کشورعراق از زمانی که توانست دیکتاتوری صدام را براندازد و یک دولت مردمی شیعی در این کشور برپا کند مورد کینه‌توزی کشورهای غربی و برخی از اعراب و کشورهای همسایه  قرار گرفت.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، قطر، ترکیه و عربستان را مسئول نا‌آرامی‌ها در عراق دانست و تصریح کرد: کشورهای همسایه عراق با تحریک و تشویق کشورهای غربی در سه ماه گذشته آتش‌بیار معرکه عراق شدند ولی مردم عراق به شخصیت نوری مالکی اعتماد دارند و وی را مدیری مناسب برای این کشور می‌دانند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، افزود: برخی از مردم عراق خواستار اصلاحات سیاسی هستند و دست به اعتراض مسالمت‌آمیز می‌زنند که با استقبال دولت عراق نیز مواجه شده است ولی مزدوران غرب و اعراب مرتجع با ورود به این تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز قصد برهم زدن اوضاع این کشور را دارند.

عزیزی عراق را یکی از کشورهای پرنفوذ عضو جبهه مقاومت دانست و تصریح کرد: کشورهای جبهه سازش و استکبار با هدف گیری دولت نوری مالکی قصد دارند تا مانع از استقرار یک دولت شیعی دیگر در خاورمیانه شوند و چنین ابراز کنند که علاوه بر اعراب مرتجع عراق نیز درگیر بیداری اسلامی است.  

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به پناهنده شدن طارق الهاشمی به ترکیه، گفت: مشکل اصلی عراق ته‌مانده‌های حزب بعث و فعالیت‌های سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای غربی و عربی است ولی این اقدامات با هوشیاری مردم عراق با شکست مواجه خواهد شد.

بنا به گزارش شبکه الجزیره، اعتراضات عراق وارد سومین ماه خود شده است  و صدها هزار عراقی‌ها در اعتراض به سیاست‌های نوری المالکی برای سومین ماه متوالیتظاهراتی در شهرهای الرمادی، سامرا و موصل برگزار کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet