هدر موبایل
1391/12/06 13:12:05
سرویس اقتصادی
بیگی اینانلو:

ارائه دیر هنگام لایحه بودجه، به تورم بیشتر دامن زده است

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مشکلات ناشی از تاخیر ارائه لایحه بودجه، گفت: تاخیر در ارائه لایحه بودجه، تورم موجود در کشور را بیشتر کرده است.
ارائه دیر هنگام لایحه بودجه، به تورم بیشتر دامن زده است نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مشکلات ناشی از تاخیر ارائه لایحه بودجه، گفت: تاخیر در ارائه لایحه بودجه، تورم موجود در کشور را بیشتر کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/19090.jpg ارائه,دیر,هنگام,,لایحه,بودجه،,به,تورم,بیشتر,دامن,زده,است Icana

روح الله بیگی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: تدوین و تصویب لایحه بودجه سنواتی کشور  باید در زمان مقرر انجام شود و در شرایطی که تصویب، اجرا و نظارت بر اجرای لایحه بودجه به موقع نباشد، اقتصاد کشور با مشکل رو به رو می شود.

نماینده مردم  میاندوآب در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:اگر ریشه های تورم اقتصادی را که مورد بررسی قرار دهیم به طور حتم یکی از آنها تاخیر در ارائه لایحه بودجه است.

بیگی اینانلو تاخیر در ارائه لایحه بودجه را عاملی در افزایش هزینه‌های طرح های عمرانی توصیف و تصریح کرد:بودجه 91 در سال 91 تصویب شد و این موضوع مشکلات جدی را برای طرح های عمرانی کشور ایجاد کرد.

وی افزود:با توجه به شرایط ویژه اقتصادی کشور در شرایط حاضر دولت باید سر موعد مقرر یعنی نیمه آذرماه  لایحه بودجه را به مجلس ارائه می کرد .

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:دولت علی رغم الزام به ارائه بودجه تا 15 آذر تاکنون این لایحه را به مجلس تقدیم نکرده است و تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه در سال پایانی کار خود قابل توجیه نیست.

بر اساس ماده 216 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را حداکثر تا پانزدهم آذر ماه هر سال به مجلس تسلیم کند. بررسی این لایحه در کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق، می‌تواند تا یک ماه به طول بیانجامد.

بر اساس ماده 225 آئین نامه داخلی مجلس، هنگام طرح لایحه بودجه در مجلس، جلسات باید بلاانقطاع در تمام ایام هفته غیر از جمعه و تعطیلات رسمی، حداقل روزی 4 ساعت برگزار شود و تا زمانی که شور و مذاکره پایان نیافته و رای مجلس اخذ نشده است، از دستور مجلس خارج نمی‌شود و هیچ لایحه و طرح دیگر نمی‌تواند مطرح شود مگر لایحه یک یا چند دوازدهم بودجه در صورت ضرورت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet