هدر موبایل
1391/12/05 14:33:38
سرویس اجتماعی
سادات‌ابراهیمی: دولت در صیانت از جنگل‌ها از زمان قاجار هم عقب‌تر است

طرح مدیریت مردمی جنگل‌ها چوب حراج به منابع طبیعی کشور

عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس، با تأکید بر اینکه اجرای طرح مدیریت مردمی جنگل‌ها در کشور چوب حراج زدن به منابع طبیعی کشور است، گفت: حفاظت و حراست از جنگل‌ها حتی در زمان قاجار که اطلاعی از علوم زیستی نداشتند صورت می‌گرفت، اما امروز دولت در جهت نابودی جنگل‌ها قدم برمی‌دارد.
طرح مدیریت مردمی جنگل‌ها چوب حراج به منابع طبیعی کشور عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس، با تأکید بر اینکه اجرای طرح مدیریت مردمی جنگل‌ها در کشور چوب حراج زدن به منابع طبیعی کشور است، گفت: حفاظت و حراست از جنگل‌ها حتی در زمان قاجار که اطلاعی از علوم زیستی نداشتند صورت می‌گرفت، اما امروز دولت در جهت نابودی جنگل‌ها قدم برمی‌دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/11269.jpg طرح,مدیریت,مردمی,جنگل‌ها,چوب,حراج,به,منابع,طبیعی,کشور Icana

سیدمحمد سادات‌ابراهیمی در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اقدام دولت مبنی‌بر آغاز طرح مدیریت مردمی جنگل‌ها در کشور، گفت: بر اساس این طرح در جنگل‌های کشور هر فرد روستایی در محدوده‌ای مشخص از چوب، علوفه، میوه و محصولات دیگر استفاده می‌کند.

نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه استفاده بی‌رویه از منابع طبیعی به‌ویژه جنگل‌ها خلاف مصالح ملی و مردم است، افزود: اگرچه عنوان طرح مدیریت مردمی جنگل‌ها در کشور بسیار زیبنده بوده اما متأسفانه این اقدام چوب حراج زدن به منابع طبیعی کشور است.

وی با بیان اینکه جنگل‌ها به‌عنوان مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در حفظ محیط‌زیست و جلوگیری از بروز سیل هستند، تصریح کرد: نابودی جنگل‌ها به معنی نابودی محیط‌زیست و به تبع آن نابودی سلامت مردم است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه حفاظت و حراست از جنگل‌ها حتی در زمان قاجار که اطلاعی از علوم زیستی نداشتند صورت می‌گرفت، گفت: در آن دوره برای حفظ و حراست از جنگل‌ها محدودیت‌هایی در استفاده از جنگل در نظر گرفته شده بود اما امروز با وجود همه پیشرفت‌ها شاهد ارائه طرح هایی از سوی دولت هستیم که به نابودی جنگل‌ها می‌انجامد.

سادات‌ابراهیمی با اعلام اینکه دولت به جای اجرای طرح‌های غیرکارشناسی، باید در جهت حل مشکلات دامداران به صورت عقلانی گام بردارد، یادآور شد: به طور حتم کلید حمایت از این افراد گام برداشتن در جهت صنعتی شدن است، نه اینکه با روش‌ها قدیمی زمینه نابودی جنگل‌ها را فراهم کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه اجرای طرح مدیریت مردمی جنگل‌ها در کشور باید در قالب قانون اجرایی شود، گفت: به طور حتم اجرای چنین طرح‌هایی نیازمند تأیید مجلس و کمیسیون کشاورزی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet