هدر موبایل
1391/12/05 14:19:14
سرویس اقتصادی
علیپور:

تاخیر در ارائه لایحه بودجه کار پروژه های عمرانی را مختل کرده است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که تاخیر درارائه لایحه بودجه مشکلات زیادی را برای پیشرفت پروژه های عمرانی به وجود آورده است، افزود: با تاخیر در ارائه بودجه بالطبع تصویب و تخصیص اعتبارات نیز با تاخیر زیادی صورت می گیرد و اعتبار پروژه های عمرانی کشور به تاخیر زیادی به دست آنها می رسد.
تاخیر در ارائه لایحه بودجه کار پروژه های عمرانی را مختل کرده است سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که تاخیر درارائه لایحه بودجه مشکلات زیادی را برای پیشرفت پروژه های عمرانی به وجود آورده است، افزود: با تاخیر در ارائه بودجه بالطبع تصویب و تخصیص اعتبارات نیز با تاخیر زیادی صورت می گیرد و اعتبار پروژه های عمرانی کشور به تاخیر زیادی به دست آنها می رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/6630.jpg تاخیر,در,ارائه,لایحه,بودجه,کار,پروژه,های,عمرانی,را,مختل,کرده,است Icana

محمد علی پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: لایحه بودجه سالانه کل کشور سند اقتصاد راهبردی کشور است و  تاخیر در ارائه این سند جامع  آسیب های فراوانی را به روند فعالیت های اجرایی کشور می کند.

نماینده ماکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آیین نامه داخلی مجلس تصریح کرد:با تاخیر در ارائه بودجه بالطبع تصویب و تخصیص اعتبارات  عمرانی نیز با تاخیر زیادی صورت می گیرد و اعتبارات پروژه های عمرانی کشور با تاخیر زیادی به دست آنها می رسد.

علی پوردر این خصوص تصریح کرد:در استان‌های سردسیر تاخیر درارائه لایحه بودجه مشکلات زیادی را برای پیشرفت پروژه های عمرانی به وجود آورده است و مردم از این نظر ناراحتی زیادی را متحمل می شوند.

وی ادامه داد: با توجه به تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه، ارائه لایحه چنددوازدهم الزامی است و دولت موظف است این لایحه را همراه با لایحه بودجه سنواتی به مجلس ارائه کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس هم چنین تصریح کرد:با تاخیری که امسال در ارائه لایحه بودجه شاهد آن هستیم، پروژه ها عمرانی برای سال آینده درگیر مشکلات جدی می شوند.

بر اساس ماده 216 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را حداکثر تا پانزدهم آذر ماه هر سال به مجلس تسلیم کند. بررسی این لایحه در کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق، می‌تواند تا یک ماه به طول بیانجامد.

بر اساس ماده 225 آئین نامه داخلی مجلس، هنگام طرح لایحه بودجه در مجلس، جلسات باید بلاانقطاع در تمام ایام هفته غیر از جمعه و تعطیلات رسمی، حداقل روزی 4 ساعت برگزار شود و تا زمانی که شور و مذاکره پایان نیافته و رای مجلس اخذ نشده است، از دستور مجلس خارج نمی‌شود و هیچ لایحه و طرح دیگر نمی‌تواند مطرح شود مگر لایحه یک یا چند دوازدهم بودجه در صورت ضرورت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet