خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/12/05 14:36:59
سرویس اقتصادی
ندیمی:نیمی از بدهی چایکاران پرداخت شده است

سریال ادامه دار بدهی‌ چا‌یکاران

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تا کنون بیش از نیمی از بدهی چایکاران پرداخت شده گفت: پرداخت مابقی بدهی کشاورزان بابت چای همچون سریالی بی‌پایان همچنان ادامه دارد.
سریال ادامه دار بدهی‌ چا‌یکاران عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تا کنون بیش از نیمی از بدهی چایکاران پرداخت شده گفت: پرداخت مابقی بدهی کشاورزان بابت چای همچون سریالی بی‌پایان همچنان ادامه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/22132.jpg سریال,ادامه,دار,بدهی‌,چا‌یکاران Icana

ایرج ندیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری بدهی‌های معوق چایکاران گفت: روش تأمین مالی چایکاران از طریق بخش خصوصی چون الزام‌آور نبوده و جنبه تشویقی دارد قابل اعتماد نیست.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه عدم پرداخت بدهی چایکاران مشکلات  بسیاری را به همراه خواهد داشت افزود: اولین مشکل عدم پرداخت بدهی‌ چایکاران از بین بردن انگیزه تولیدات و کاهش تولید چای ایرانی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تا کنون بیش از نیمی از بدهی چایکاران پرداخت شده گفت: پرداخت مابقی بدهی کشاورزان بابت چای همچون سریالی بی‌پایان همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به کاهش برداشت چای از مزارع در اثر عدم پرداخت بدهی چایکاران تصریح کرد: جای نگرانی در خصوص نابودی چای‌ ایرانی با ادامه روند بدهی‌های معوق چایکاران وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه از بین رفتن انگیزه چایکاران ایرانی در نتیجه عدم دریافت بدهی‌های خود کشور را در آینده نه چندان دور مجبور به واردات چای برای تأمین بازار خواهد کرد افزود: با وجود آشفتگی وضع بازار و نابه سامانی وضعیت دلار ادامه روند سریالی تأخیر در پرداخت بدهی‌چایکاران به صلاح کشور نیست.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان این مطلب که از معضلات دیگری که عدم پرداخت بدهی چایکاران به همراه دارد مشکل بیکاری جوانان است تصریح کرد: بسیاری از مردم با تولید چای امرار معاش می‌کردند که عدم دریافت بدهی‌های خود از سازمان چای آنان را به ادامه فعالیت و کشت بی‌انگیزه کرده است.

ندیمی ادامه داد: بخش خصوص نمی‌تواند به پرداخت بدهی‌ چایکاران بپردازد چرا که این بخش الزامی نداشته و کار خود را با تشویق اداره می‌کند که این نمی‌تواند به رفع مشکلات این قشر کمک کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: در صورت عدم پرداخت بدهی‌ چایکاران یا اقدام برای واردات چای در هر دو حالت کشاورز متضرر خواهد شد که دولت و مسئولان باید با حمایت از تولید داخلی زمینه‌های خسارت‌ به چایکاران را به حداقل برساند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet