شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/12/05 14:08:20
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دستغیب:

کمرنگ شدن اسلام در کشورهای انقلابی،بین مردم و حکومت شکاف ایجاد می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که اگر حکام و اداره‌کنندگان کشورهای تازه انقلاب کرده منطقه از مبنای اسلامی این انقلاب‌ها فاصله بگیرند شکاف جدی بین حکومت و مردم به وجود خواهد آمد.
کمرنگ شدن اسلام در کشورهای انقلابی،بین مردم و حکومت شکاف ایجاد می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که اگر حکام و اداره‌کنندگان کشورهای تازه انقلاب کرده منطقه از مبنای اسلامی این انقلاب‌ها فاصله بگیرند شکاف جدی بین حکومت و مردم به وجود خواهد آمد. https://cdn.icana.ir/d/019/23280.jpg کمرنگ,شدن,اسلام,در,کشورهای,انقلابی،بین,مردم,و,حکومت,شکاف,ایجاد,می‌کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛احمدرضا دستغیب به ایسنا گفت:با وجود همه تبلیغاتی که صورت می‌گیرد و القایی که از خارج یا حلقه‌های روشنفکری داخل برخی از این کشورها به آنها وارد می‌شود، اتفاقی که در منطقه افتاده در واقع برای جایگاه اسلام، تعالیم و دستورات اسلامی بوده و این روحیه خاص برگرفته از تعالیم اسلامی و در یک کلام بیداری اسلامی بوده است.

وی افزود:نوع حرکت‌های انقلابی در این مناطق،شعارها،‌ پیام‌ها و سرودهایی که انقلابیون سر می‌دادند همه حکایت از زیربنا قرار گرفتن اسلام در روند انقلاب در این مناطق بوده است اما متاسفانه برخی رویکردهای روشنفکری در داخل و برخی فشارهای خارجی مانع از این می‌شود که به واقعیت امر پی برده شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: طبیعتا اگر این کشورها به اسلام ناب برگردند و بخواهند تعالیم اسلامی را مدنظر قرار دهند مشکل بزرگی که برای کشورهای غربی و برخی کشورهای مرتجع در منطقه وجود خواهد داشت این است که آنها احساس نزدیکی نسبت به جمهوری اسلامی در منطقه خواهند داشت و طبیعتا انتقال پیام‌های انقلاب از سوی جمهوری اسلامی خطر بزرگی برای کشوهای غربی است از این جهت آنها مدام القا می‌کنند و تلاش می‌کنند که اسلام را در این کشورها کمرنگ کنند.

دستغیب اضافه کرد: کمرنگ کردن اسلام در این کشورها دو پیامد دارد؛ یکی فاصله گرفتن از جمهوری اسلامی و آن چیزی است که نماد مبارزه با استکبار جهانی است و دیگر اینکه مقدمات را برای روی کار آمدن تفکرات لائیک یا سکولار در کشورهایشان فراهم می‌کند که سنخیت و نزدیکی بیشتری به کشورهای غربی دارد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در صورت فاصله گرفتن حکام این کشورها از اسلام، پارادوکس جدی در جامعه به وجود می‌آید، افزود: در این صورت اولا شکاف بین حکومت و مردم ایجاد می‌شود زیرا مطالبات مردم با پاسخ‌های حکومت سازگاری و سنخیت ندارد و دوم اینکه روزنه‌های ضعیفی که اکنون در حکومت از جانب کشورهای غربی وجود دارد تبدیل به نفوذهای عمیق‌تر می‌شوند و آنها با نفوذ جدی بر تمام منابع ملی و ثروت این کشورها مسلط می‌شوند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: تنها چیزی که می‌تواند مانع از نفوذ سودجویانه سرمایه‌داری در کشورهای انقلابی شود که بیداری اسلامی در آنها محقق شده، ‌یکی پیوندهای عمیق و جدی بین خودشان است که جمهوری اسلامی هم جزئی از آن است و دیگر مراوادات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است که به استقلال و پیشرفت آن کشورها کمک می‌کند و باعث می‌شود آنها هم در برابر کشورهای غربی و زیاده‌خواهی‌های آنها حرفی برای گفتن داشته باشند اما متاسفانه تاکنون به نظر می‌رسد قدری از این موضوع فاصله گرفته‌ایم.

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به نامه پانزده اندیشمند ایرانی به مقامات مصری، اظهار کرد: خوب است که بخش‌های مختلفی در جمهوری اسلامی هستند مخصوصا گروه‌های غیردولتی می‌توانند ارتباطاتی برقرار کنند که اطلاع‌رسانی و تبیین خوبی صورت دهند./

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet