پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/06 08:01:00
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا با اشاره به برگزاری مذاکره ایران و 1+5 در قزاقستان:

خط قرمزهای ایران در مذاکرات هسته‌ای برای غرب روشن است

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه خط قرمزهای ایران در فعالیت‌های هسته‌ای برای غرب روشن است، تاکید کرد: غرب نمی‌تواند با تحریم ملت ایران را به زانو درآورد.
خط قرمزهای ایران در مذاکرات هسته‌ای برای غرب روشن است عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه خط قرمزهای ایران در فعالیت‌های هسته‌ای برای غرب روشن است، تاکید کرد: غرب نمی‌تواند با تحریم ملت ایران را به زانو درآورد. https://cdn.icana.ir/d/019/7769.jpg خط,قرمزهای,ایران,در,مذاکرات,هسته‌ای,برای,غرب,روشن,است Icana

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری مذاکره ایران و 1+5 در قزاقستان، گفت: گاه ادعاهایی از ناحیه غرب مطرح شده و روی موضوعاتی  تاکید داشته‌اند ولی آنها باید به این نتیجه رسیده باشند که روند فعالیت‌های هسته‌ای در ایران یک اصل است و تعطیل‌بردار نیز نیست.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی افزود: ایران مساله غنی‌سازی یا فعالیت سایت فردو را نه تعطیل می‌کند و نه متوقف؛ اینها خطوط قرمزی است که غرب تا به امروز باید به این نتیجه رسیده باشد که نمی‌تواند در این خصوص شرط و شروطی برای ایران بگذارد.

وی ادامه داد: اگر به هر دلیل ابهاماتی در اصل مساله برای غرب وجود داشته باشد، شفاف سازی از سوی ایران به خوبی انجام شده و در این مرحله نیز اینگونه خواهد بود.

سخنگوی فراکسیون روحانیون مجلس بیان کرد: ایران بر روی اصولی که همیشه مطرح کرده، پایبند است و بر آن اصرار دارد و در مذاکرات نیز باید بر این مواضع تاکید شود تا برگزاری این جلسات برای نتیجه باشد و صرف مذاکره و نشست‌های این چنینی مفید نخواهد بود.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس درباره دلیل تکرار جلسات ایران و 1+5 توضیح داد: غرب به دنبال تاثیرگذاری بر مذاکرات و تغییر موضع جمهوری اسلامی است و احساس می‌کند با برخی اقدامات جانبی همچون تشدید تحریم‌ها می‌توانند تهران را در مواضعش سست کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: حضور مردم در 22 بهمن پیام روشن و صریحی به غرب داشت و تاییدکننده مواضع ایران در مسائل مختلف هسته‌ای از سوی مردم است و این حضور نشان داد که مردم نسبت به اصول و مواضع کلی کوتاه نخواهند آمد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: غرب نباید به این امید باشد که با فشارها و تحریم‌ها و مسائل اقتصادی، ملت ایران را به زانو در آورد یا خواسته های خود را به مسئولان جمهوری اسلامی ایران تحمیل کند.

مذاکرات ایران و گروه 1+5 هشتم اسفند در قزاقستان برگزار خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet