شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/06 08:22:59
سرویس اقتصادی
اسماعیلی:

واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی منتفی شد

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با اشاره به اینکه واگذاری معدن انگوران فعلا منتفی شده است، درباره میزان موجودی این معدن گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته موجوی معدن انگوران طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده به اتمام می‌رسد.
واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی منتفی شد نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با اشاره به اینکه واگذاری معدن انگوران فعلا منتفی شده است، درباره میزان موجودی این معدن گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته موجوی معدن انگوران طی 10 تا 15 سال آینده به اتمام می‌رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/35333.jpg واگذاری,معدن,انگوران,به,بخش,خصوصی,منتفی,شد Icana

محمد اسماعیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره آخرین وضعیت  خصوصی شدن معدن انگوران تصریح کرد: معدن انگوران در حال حاضر در اختیار دولت است و در گذشته که بحث واگذاری این معدن به شرکت های روی مطرح بود فعلا این واگذاری منتفی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی منتفی است درباره دلیل این موضوع افزود: در یکی از سفرهای رئیس جمهور به استان آذربایحان شرقی واگذاری این معدن به کنسرسیوم های سرب و روی مطرح شد که پیشنهاد رئیس جمهور این بود که حدود 50 درصد از درآمد حاصل از این واگذاری برای پرداخت سهام عدالت اختصاص یابد که در این خصوص توافق لازم صورت نگرفت و رئیس جمهور نیز با واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی موافقت نکرد.

وی در خصوص افزایش ظرفیت استخراج از معدن انگوران نیز گفت: بر اساس برآورد صورت گرفته ظرفیت این معدن در حال حاضر محدود است و با توجه به میزان برداشتی که در حال حاضر از این معدن می شود موجودی معدن طی 10 تا 15 سال آینده به اتمام می رسد که البته این یک برآورد است و هنوز قطعی نشده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با اشاره به اینکه برداشت از معدن انگوران در حال حاضر محدود است، گفت: نیاز شرکت های روی و سرب زنجان و سایر شرکت ها به خاک معدن بیش یک میلیون تن است اما در حال حاضر برداشت از این معدن حدود 400 تا 500 تن است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet