خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/12/05 14:43:27
سرویس سیاسی
احمدی در تشریح علت سوال خود از نجار مطرح کرد:

مشکلات شهرداری‌ها محور سوال از وزیر کشور

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه متاسفانه بودجه شهرداری‌ها به شکل مناسبی توزیع نمی‌شود، افزود: وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور متولی اصلی مشکلات شهرداری‌ها هستند.
مشکلات شهرداری‌ها محور سوال از وزیر کشور عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه متاسفانه بودجه شهرداری‌ها به شکل مناسبی توزیع نمی‌شود، افزود: وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور متولی اصلی مشکلات شهرداری‌ها هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/22692.jpg مشکلات,شهرداری‌ها,محور,سوال,از,وزیر,کشور Icana

علی محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح سوال خود از مصطفی محمدنجار وزیر کشور در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: سوال من از وزیر کشور درباره بی‌توجهی به شهرداری‌های کشور به ویژه شهرداری‌ شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت است.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره‌شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از کنار گذاشته شدن  قانون تجمیع عوارض، به دلیل محدود بودن درآمدزایی شهرداری‌ها، به طور کل شهرداری شهرهای کوچک فراموش شده‌اند.

وی با بیان اینکه چندین بار این موضوع را از سوی وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پیگیری کرده‌ایم، تصریح کرد: متاسفانه این سازمان نسبت به موضوع این شهرداری‌ها و خدمت‌رسانی به آنها بی‌توجه بوده است.

احمدی با بیان اینکه بی‌توجهی به این شهرداری‌ها مشکلات جدی را ایجاد کرده است، تاکید کرد: بدون پاسخ ماندن این موضوع، منجر به سوال از وزیر کشور شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه این سوال به صورت ملی مطرح است، یادآور شد: از حدود 1000 شهرداری کشور تنها تعداد معدودی شهرداری با جمعیت بالای 100 هزار نفر هستند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متاسفانه بودجه شهرداری‌ها به شکل مناسبی توزیع نمی‌شود، توضیح داد: وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور متولی اصلی مشکلات شهرداری‌ها هستند که باید در این زمینه پاسخگو باشند.

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه فردا ( یکشنبه 6 اسفند) کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور سوال خود را از وزیر کشور مطرح می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet