هدر موبایل
1391/12/06 12:25:28
سرویس اقتصادی
بائوج‌لاهوتی:دولت بدهی چایکاران را پرداخت کند

دستور رییس جمهور برای تسویه بدهی چایکاران خریدار ندارد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور بار‌ها در خصوص پرداخت طلب چایکاران به مسئولان و معاونان خود دستور داده است افزود: اواخر عمر دولت سخنان رئیس جمهور را در خصوص تسویه بدهی‌های چای برای معاونان خود نیز بی‌اثر کرده است.
دستور رییس جمهور برای تسویه بدهی چایکاران خریدار ندارد عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور بار‌ها در خصوص پرداخت طلب چایکاران به مسئولان و معاونان خود دستور داده است افزود: اواخر عمر دولت سخنان رئیس جمهور را در خصوص تسویه بدهی‌های چای برای معاونان خود نیز بی‌اثر کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/703.jpg دستور,رییس,جمهور,برای,تسویه,بدهی,چایکاران,خریدار,ندارد Icana

مهرداد بائوج‌لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه کشاورز چای خود را به دولت فروخته و انتظار بازپرداخت بدهی را نیز از  سازمان دیگری ندارد گفت: دولت باید هرچه سریع‌تر پی‌گیر پرداخت بدهی‌های چایکاران باشد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه طولانی شدن روند پرداخت بدهی‌های معوق چایکاران موجبات پایداری گلایه‌ها را از سوی کشاورزان فراهم کرده است افزود: کشاورزی که از راه کشت و فروش چای امرار معاش می‌کند چگونه با تأخیر‌های امروز و فردای دولت در پرداخت بدهی خود روزگار بگذراند؟

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با یادآوری پرداخت 7میلیارد تومان بدهی چایکاران گفت: پرداخت بدهی از کارخانه‌داران به چایکاران بوده در حالی که کشاورز چای خود را به دولت داده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به آغاز دوره جدید برداشت چای تصریح کرد: با بدقولی‌های دولت در پرداخت بدهی‌های چایکاران برداشت چای نیز برای کشاورزان انگیزه کافی را باقی نگذاشته است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان این مطلب که رئیس جمهور نیز بار‌ها در خصوص پرداخت طلب چایکاران به مسئولان و معاونان خود دستور داده است افزود: اواخر عمر دولت سخنان رئیس جمهور را در خصوص تسویه بدهی‌های چای برای معاونان خود نیز بی‌اثر کرده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: ورود بخش خصوصی برای تسریع در پرداخت بدهی‌های چایکاران می‌تواند در شرایط کنونی مؤثر باشد ولی حضور این بخش نیز نیازمند جلب اعتماد از سوی دولت است.

وی با بیان اینکه واردات چای ضربه مهلکی به کشاورزان است گفت: وقتی ایران تولید کننده بهترین چای و برنج است چرا باید با اقدامات غیر‌کارشناسی زمینه نابودی کشاورزی داخلی را فراهم کند؟

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: پرداخت هر چه سریع تر بدهی‌های معوق چایکاران علاوه بر رونق تولید داخلی موجبات رشد اشتغال را نیز در کشور فراهم می‌کحند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet