ولادت حضرت امام رضا (ع)
1391/12/06 08:35:55
سرویس بین الملل
جوکار مطرح‌کرد؛

ایجاد منطقه حائل در سوریه، طرح غرب برای تجزیه حاکمیت سوریه

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس ایجاد منطقه حائل در سوریه را طرح غرب برای تجزیه حاکمیت سوریه دانست و گفت: هدف از ایجاد منطقه حائل در سوریه سیاسی کردن همکاری‌ها و کمک‌های انسانی بین المللی در سوریه است.
ایجاد منطقه حائل در سوریه، طرح غرب برای تجزیه حاکمیت سوریه عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس ایجاد منطقه حائل در سوریه را طرح غرب برای تجزیه حاکمیت سوریه دانست و گفت: هدف از ایجاد منطقه حائل در سوریه سیاسی کردن همکاری‌ها و کمک‌های انسانی بین المللی در سوریه است. https://cdn.icana.ir/d/019/19215.jpg ایجاد,منطقه,حائل,در,سوریه،,طرح,غرب,برای,تجزیه,حاکمیت,سوریه Icana

محمد صالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مخالفت مسکو با ایجاد منطقه حائل در سوریه برای کمک رسانی به مردم این کشور، اظهار داشت: هدف از ایجاد منطقه حائل در سوریه سیاسی کردن همکاری‌ها و کمک‌های انسانی بین المللی در سوریه است.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ایجاد مناطقی تحت عنوان گذرگاه انسانی و همچنین طرح هایی که حاکمیت سوریه را نقض کند، مورد پذیرش نخواهد بود، تصریح کرد: غرب از ابتدای پیدایش بحران در سوریه سعی دارد به هرطریق ممکن برحاکمیت این کشور تاثیر گذار باشد، تا از این طریق سوریه را تجزیه کند.

وی با یادآوری قدردانی چند روز گذشته سازمان صلیب سرخ از بشار اسد برای تسهیل کمک رسانی به مردم سوریه، ادامه داد: ایجاد منطقه حائل در سوریه بهانه‌ای است برای دخالت بیشتر کشورهای غربی- عربی مخالف سوریه که سعی دارند با تجزیه سوریه این کشور را به چند تکه تقسیم کنند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس با تاکید براینکه کمک‌های انسان‌دوستانه باید به صورت مستقیم زیر نظر سازمان‌های بین المللی به دست مردم سوریه برسد، تصریح کرد: همسو شدن تلاش‌های بین‌المللی و همکاری‌ها بین سازمان‌های بشردوستانه و دولت سوریه می‌تواند در جهت بهبود وضعیت انسانی در این کشور مثمر ثمرتر از ایجاد منطقه حائل در این کشور باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کشورهای غربی بیش از این نباید در امور داخلی سوریه دخالت کنند، خاطرنشان کرد: موفقیت‌های ارتش سوریه در برابر تروریست‌ها در 23 ماه گذشته نشان داده که براندازی دولت مردمی سوریه غیر ممکن است و ازاین رو غرب و کشورهای منطقه که مخالف دولت اسد هستند نباید بیش از این با سناریوسازی در این کشور به دنبال آتش افروزی باشند.

وزارت امورخارجه روسیه اعلام کرد که مسکو با ایجاد مناطق حائل در سوریه و هر طرحی که حاکمیت این کشور را نقض کند مخالف است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet