شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/06 13:40:52
سرویس بین الملل
هروی مطرح‌کرد:

لزوم مقابله مجامع بین‌المللی با خشونت فرهنگی ضد مسلمانان

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تظاهرات دانشجویان لندن به دلیل نقض حقوق مسلمانان در دانشگاه‌های انگلیس، گفت: مقابله مجامع بین‌المللی با خشونت فرهنگی ضد مسلمانان نیاز مبرم جهان امروز است.
لزوم مقابله مجامع بین‌المللی با خشونت فرهنگی ضد مسلمانان نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تظاهرات دانشجویان لندن به دلیل نقض حقوق مسلمانان در دانشگاه‌های انگلیس، گفت: مقابله مجامع بین‌المللی با خشونت فرهنگی ضد مسلمانان نیاز مبرم جهان امروز است. https://cdn.icana.ir/d/019/9072.jpg لزوم,مقابله,مجامع,بین‌المللی,با,خشونت,فرهنگی,ضد,مسلمانان Icana

جواد هروی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به نقض حقوق مسلمانان در دانشگاه‌های انگلیس و اعمال محدودیت‌های مذهبی، توضیح داد: جوامع غربی همواره مدعی بودند که جوامعی را با قابلیت تحمل فرهنگ‌ها و مذاهب مختلف ساخته اند ولی کافی است تا نگاهی اجمالی به رفتار غربی‌ها با مسلمانان داشته باشیم تا متوجه شویم که شعارهای رنگارنگ غرب مبنی بر تکثرگرایی تنها ابزاری برای پرکردن  ویترین بین‌المللی آنها است و قابلیت اجرایی ندارد.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملکرد سازمان ملل در دفاع از حقوق اقلیت مسلمان در غرب ضعیف بوده است ، تصریح کرد: سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری بین‌المللی متاسفانه کارآیی لازم برای توقف نقض حقوق مسلمانان را نداشته و ندارند از این رو نمی‌توان به چنین سازمان‌هایی برای احقاق حقوق مسلمانان دل بست.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس غرب را منادی فرآیند اسلام‌هراسی دانست و افزود: رسانه‌های غربی و به خصوص امپریالیسم رسانه‌ای آمریکا مسئول اصلی در اشاعه فرهنگ اسلام‌هراسی در جهان هستند و سازمان‌های بین‌المللی نیز عکس‌العملی به جز سکوت در برابر این اقدامات ندارند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، توضیح داد: امروز نیاز به یک همگرایی جدی میان کشورهای عضو جهان اسلام برای رویارویی با خشونت‌های فرهنگی ضد مسلمانان داریم.

مسئولان دانشگاه سیتی در شهر لندن، در چند ماه اخیر محدودیتهایی درباره زمان اقامه نماز به اجرا گذاشته اند و از اینکه دانشجویان در نمازخانه خود مراسم برگزار کنند جلوگیری می‌کنند. دانشجویان مسلمان در انگلیس می‌گویند این برخوردها تبعیض آمیز است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet