هدر موبایل
1391/12/06 08:56:18
سرویس اقتصادی
اسد اللهی در واکنش به ایراد شرعی به طرح پیش فروش سکه:

پیش‌فروش سکه ایراد شرعی ندارد

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به ایراد شرعی‌طرح پیش فروش سکه، گفت: در مورد طرح پیش فروش سکه نمی‌توان ایراد شرعی وارد دانست، چراکه در مورد بازار خودرو نیز این گونه عمل شده، لذا در این صورت باید پیش فروش خودرو را نیز غیر شرعی دانست.
پیش‌فروش سکه ایراد شرعی ندارد عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به ایراد شرعی‌طرح پیش فروش سکه، گفت: در مورد طرح پیش فروش سکه نمی‌توان ایراد شرعی وارد دانست، چراکه در مورد بازار خودرو نیز این گونه عمل شده، لذا در این صورت باید پیش فروش خودرو را نیز غیر شرعی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/22595.jpg پیش‌فروش,سکه,ایراد,شرعی,ندارد Icana

غلامرضا اسداللهی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه طرح پیش فروش سکه در گذشته نیز اجرا شده است، گفت: به نظر نمی‌رسد طرح پیش فروش سکه که در گذشته نیز اجرا شده مشکلی داشته باشد، لذا ایرادات شرعی به آن وارد نیست.

نماینده مردم تربت‌جام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمی‌توان به طرح پیش فروش سکه ایراد شرعی وارد دانست، افزود: در مورد طرح پیش فروش سکه نمی توان ایراد شرعی وارد دانست، چراکه در مورد بازار خودرو نیز این گونه عمل شده، لذا در این صورت باید پیش فروش خودرو را نیز غیر شرعی دانست.

وی در ادامه، طرح پیش فروش سکه را راهی برای کاهش قیمت آن دانست و اظهار داشت: طرح پیش فروش سکه می‌تواند تا حدودی باعث تعدیل و کاهش قیمت سکه در بازار شود، لذا این امر از سوی بانک مرکزی باید ادامه دار بوده و تداوم یابد، چراکه به صورت مقطعی مشکل تورم سکه بر طرف نخواهد شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه پیش فروش سکه می‌تواند نقدینگی سرگردان را در جامعه جمع آوری کند، خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی نقدینگی وسیعی در بازار وجود دارد و طرح پیش فروش سکه یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به جمع آوری نقدینگی کمک کرده و تا حدودی باعث ساماندهی این بازار شود.

در این مورد یکی از مسئولین بانک مرکزی طرح پیش فروش سکه را غیر شرعی اعلام کرده و آن را یکی از دلایل به تعویق افتادن این طرح دانسته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet