خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/12/06 09:42:36
سرویس اقتصادی
حسن پور بیگلری مطرح کرد:

بی انظباطی مالی نتیجه تاخیرهای دولت در ارائه لایحه بودجه

عضو کمیسیون برنامه ،بودجه و محاسبات مجلس‌با تاکید بر اینکه بی انظباطی مالی در کشور نتیجه تاخیرهای دولت در ارائه لایحه بودجه است،گفت:سرعت اجرای پروژه های عمرانی در استان های مختلف بسیار کاهش یافته است چرا که در اثر تاخیر در ارائه لایحه بودجه سنواتی، اعتبارات دیر تخصیص یافته و پروژه ها اعتبار کافی برای ادامه کار ندارند.
بی انظباطی مالی نتیجه تاخیرهای دولت در ارائه لایحه بودجه عضو کمیسیون برنامه ،بودجه و محاسبات مجلس‌با تاکید بر اینکه بی انظباطی مالی در کشور نتیجه تاخیرهای دولت در ارائه لایحه بودجه است،گفت:سرعت اجرای پروژه های عمرانی در استان های مختلف بسیار کاهش یافته است چرا که در اثر تاخیر در ارائه لایحه بودجه سنواتی، اعتبارات دیر تخصیص یافته و پروژه ها اعتبار کافی برای ادامه کار ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/13887.jpg بی,انظباطی,مالی,نتیجه,تاخیرهای,دولت,در,ارائه,لایحه,بودجه Icana

شهباز حسن پور بیگلری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:تاخیردولت در ارائه لایحه بودجه امری نیست که تنها در سال جاری شاهد آن باشیم‌ و این مسئله به کرات در سال های قبل نیز تکرار شد و دولت نیز شاهد اثرات سو آن بود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:چند سالی است که بودجه در زمان قانونی خود یعنی در 15 آذر به مجلس از سوی رئیس جمهور ارائه نمی‌شود و این مسئله مشکلات جدی را در استان ها به وجود آورده است.

حسن پور بیگلری در این خصوص تصریح کرد:تاخیرهای دولت در ابتدای امر کیفیت بودجه کشور را پایین می آورد چرا که دولت مجبور است با سرعت لایحه بودجه را تصویب کند و فرصتی برای کار کارشناسی مجلس بر روی آن نیست.

وی ادامه داد: طبیعی است که زمانی که فرصت کار کارشناسی از مجلس دریغ می شود،کیفیت کار خروجی نیز کاهش می یابد و مسئول این امر نیز دولت است.

حسن پور بیگلری افزود:سرعت اجرای  پروژه های عمرانی در استان های مختلف بسیار کاهش یافته است چرا که در اثر تاخیر در ارائه لایحه بودجه سنواتی، اعتبارات دیر تخصیص یافته و پروژه ها اعتبارکافی برای ادامه کار ندارند.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس در این خصوص تصریح کرد: این مسائل مشکلات زیادی را در استان های سردسیر به وجود آورده است و متاسفانه در کل کشور یک بی انضباطی مالی  در نتیجه تاخیرهای دولت در ارائه لایحه بودجه در چهارسال گذشته ایجاد شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet