خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/12/07 09:13:15
سرویس بین الملل
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس مطرح‌کرد:

سنگ‌اندازی صهیونیست‌ها پیش پای مذاکرات آشتی ملی فلسطینی‌ها

وحید احمدی با اشاره به مداخلات خارجی در روند مذاکرات آشتی ملی فلسطینیان، گفت: توافق میان گروه‌های فلسطینی به ضرر رژیم صهیونیستی است.
سنگ‌اندازی صهیونیست‌ها پیش پای مذاکرات آشتی ملی فلسطینی‌ها وحید احمدی با اشاره به مداخلات خارجی در روند مذاکرات آشتی ملی فلسطینیان، گفت: توافق میان گروه‌های فلسطینی به ضرر رژیم صهیونیستی است. https://cdn.icana.ir/d/019/4172.jpg سنگ‌اندازی,صهیونیست‌ها,پیش,پای,مذاکرات,آشتی,ملی,فلسطینی‌ها Icana

وحید احمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مداخلات خارجی برای به نتیجه نرسیدن فرآیند گفت‌وگوهای آشتی ملی میان فلسطینیان، اظهار داشت: مداخلات خارجی از یکسو مسیر وحدت فلسطینینان را نشانه گرفته و از سوی دیگر تلاش براین دارد که روزنه‌ای برای تنفس رژیم صهیونیستی در فضای کنونی باز بماند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه، هرسین و دینور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادامه روند مذاکرات آشتی ملی میان فلسطینیان  بدون ایجاد فضایی مثبت و با نیتی صادقانه امکان پذیر نیست، تصریح کرد: غرب و رژیم صهیونیستی تمام توان خود را برای به نتیجه نرسیدن مذاکرات آشتی ملی میان فلسطینیان به کار گرفته که در این راستا باید گروه‌های سیاسی فلسطینی با همدلی بیشتر به یک همکاری مشترک برای وحدت بیشتر دست یابند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید براینکه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی می‌تواند به وحدت میان گروه‌های فلسطینی کمک شایانی کند، ادامه داد: با برگزاری انتخابات در بیت المقدس قطعا ملت فلسطین باردیگرجبهه مقاومت را به عنوان نماینده قانونی خود برخواهند گزید و در همین راستا است که حماس از برگزاری انتخابات هیچ ابایی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: گروه‌های فلسطینی باید به روند مذاکرات آشتی ملی متعهد باشند تا از این این طریق مانع تاثیرگذاری کشورهای خارجی بر روند بازگشت ثبات و امنیت به فلسطین شوند.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه هرگونه توافق میان گروه‌های فلسطینی به ضرر رژیم صهیونیستی است، خاطرنشان کرد: وحدت میان گروه‌های فلسطینی رژیم غاصب صهیونیستی را بیش از پیش در تنگنا و انزوا قرار خواهد داد و از این رو غرب  با همدستی رژیم صهیونیستی سعی دارد با سنگ‌اندازی بر سر گفت‌وگوهای آشتی ملی مانع از توافقات مثمر ثمر میان گروه‌های فلسطینی شود.

اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت حماس در نوار غزه مداخلات دولتهای خارجی در امور داخلی فلسطینیان را محکوم کرد و اظهار داشت که این مسئله مانعی در مسیر تحقق آشتی ملی واقعی میان جریان های مختلف در فلسطین است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet