هدر موبایل
1391/12/06 09:18:00
سرویس صحن
با 163 رای موافق

طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس را با ۱۶۳ رای موافق به تصویب رساندند.
طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس تصویب شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس را با 163 رای موافق به تصویب رساندند. https://cdn.icana.ir/d/019/21330.jpg طرح,اصلاح,موادی,از,آیین,نامه,داخلی,مجلس,تصویب,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه 6 اسفند) به طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس رای مثبت دادند.

بنابراین گزارش این طرح با 163 رای موافق، 21 رای مخالف و 15 رای ممتنع توانست به تصویب مجلس برسد.

گفتنی است رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس در توضیح چرایی ارائه این طرح گفت: آیین نامه داخلی مجلس ابزار کار نمایندگان است و معمولا مصوبات کمیسیون آیین نامه به نحوی است که پایان دوره به تصویب می رسد ولی برای دوره بعد کارآیی ندارد.

نماینده مردم آمل و لاهیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این دوره تلاش شده مصوبات کمیسیون آیین نامه در جهت حل مشکلات نمایندگان باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: به عنوان مثال ما در قانون لایحه خدمات کشوری نمایندگان جزء مسئولان رده بالای کشور به شمار می آیند و می توانند تا 10 نفر مشاور داشته باشند ولی تاکنون این قانون عمل نشده در حالی که در آیین نامه داخلی آورده شده که نمایندگان بتوانند 5 نفر از دستگاه های مختلف را مامور کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درخصوص رای دادن نمایندگان نیز گفت: در حال حاضر رای دادن در کشورهای مختلف به صورت الکترونیکی شده و جمع کردن کارت در دنیا مرسوم نیست.

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس افزود: ما مصوبات خوبی در جهت تسهیل وظایف نمایندگی در این کمیسیون داشتیم و تقاضا داریم این طرح امروز به تصویب برسد چرا که فعالیت نمایندگان تسهیل می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet