شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/12/06 09:43:51
سرویس صحن
رسایی در تذکر آیین‌نامه‌ای:

توزیع نامه و بروشور در میان نمایندگان با اجازه هیات رئیسه مجلس باشد

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به اینکه توزیع هرگونه نامه و بروشور باید طبق دستورالعملی باشد که توسط هیات رئیسه مجلس تصویب شده، خواستار پیگیری نامه‌ای شد که امروز در میان نمایندگان توزیع شده است.
توزیع نامه و بروشور در میان نمایندگان با اجازه هیات رئیسه مجلس باشد عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به اینکه توزیع هرگونه نامه و بروشور باید طبق دستورالعملی باشد که توسط هیات رئیسه مجلس تصویب شده، خواستار پیگیری نامه‌ای شد که امروز در میان نمایندگان توزیع شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/338.jpg توزیع,نامه,و,بروشور,در,میان,نمایندگان,با,اجازه,هیات,رئیسه,مجلس,باشد Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید رسایی در جلسه علنی امروز یکشنبه (6 اسفند) مجلس شورای اسلامی خطاب به لاریجانی گفت: از شما و دیگر مسئولان قوا که فضای کشور را به سمت همدلی و اجرای عملی فرمان و حکم حکومتی مقام معظم رهبری پیش می‌برید تقدیر و تشکر می‌کنم؛ تقاضا دارم مجلس در ادامه مسیر نیز تلاش خود را بر این اصل قرار دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 104 آیین‌نامه داخلی مجلس افزود: دستور هفتگی باید به ترتیب وصول طرح‌ها و لوایح، پس از چاپ و توزیع در اختیار نمایندگان قر ار گیرد، اما گزارشی که امروز قرائت شد در دستور چاپ شده مجلس قرار نداشت.

وی همچنین با استناد به تبصره ماده 118 آیین‌نامه داخلی تصریح کرد: در این تبصره آمده است که توزیع هرگونه نامه و بروشور باید طبق دستورالعملی باشد که توسط هیات رئیسه تصویب شده و به اطلاع نمایندگان برسد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، ادامه داد: هفته گذشته بیانیه‌ای توسط فراکسیون اصولگرایان درخصوص تبیین شرایط فعلی کشور و ریشه‌یابی برخی اتفاقات تهیه و در مجلس منتشر شد؛ این بیانیه دلسوزانه بود و به نام کسی نیز اشاره‌ای نداشت.

رسایی گفت: امروز نامه‌ای در صحن علنی توزیع می‌شود که در چندین جای آن به صراحت به یکی از همکاران توهین شده و در آن ادعا کرده‌اند که بیانیه فراکسیون اصولگرایان را فلان فرد خاص نوشته است.

وی بیان کرد: اشکال دوم این نامه آن است که دفاع جانانه‌ای از استیضاح وزیر کار داشته در حالی که رهبر انقلاب به صراحت آن را غلط دانستند و منطق آن را نیز اعلام کرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به نامه 240 نفر از نمایندگان بعد از بیانات مقام معظم رهبری و عذرخواهی از اتفاقات روز یکشنبه مجلس یادآور شد: در بیانیه‌ای که امروز توزیع شده به صراحت استیضاح را کار خوب و درستی اعلام کرده و جای این سوال است که چرا اجازه توزیع چنین مکتوباتی در صحن علنی مجلس داده می‌شود.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نطق جزو وظایف نمایندگی است، اما زمانی که من نطقی انجام دادم، دادستانی تهران 24 ساعت بعد از آن در یک بیانیه توضیحاتی داد و من نیز پاسخ بیانیه دادستان را به صورت مستند و مکتوب آماده و از حقوق نمایندگی دفاع کردم.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: من خواستم پاسخ به دادستان را تکثیر و در اختیار نمایندگان قرار دهم اما هیات رئیسه اجازه تکثیر و توزیع توضیحات یک نماینده از خودش را نداد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر رسایی اعلام کرد: موضوع نامه امروز مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet