هدر اصلی
1391/12/07 10:03:37
سرویس بین الملل
حیدرپور شهرضایی تاکید کرد؛

شنای اتحادیه اروپا خلاف جهت تعهدات حقوق‌بشری خود

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس درخواست شیمون پرز از اتحادیه اروپا برای قرار دادن نام حزب الله درلیست گروه‌های تروریستی را غیر منطقی دانست و گفت:درخواست غیر منطقی پرز از کشورهای اروپایی بار دیگر رویکرد غرب را در مسئله حقوق بشر به بوته آزمایش خواهد گذاشت.
شنای اتحادیه اروپا خلاف جهت تعهدات حقوق‌بشری خود عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس درخواست شیمون پرز از اتحادیه اروپا برای قرار دادن نام حزب الله درلیست گروه‌های تروریستی را غیر منطقی دانست و گفت:درخواست غیر منطقی پرز از کشورهای اروپایی بار دیگر رویکرد غرب را در مسئله حقوق بشر به بوته آزمایش خواهد گذاشت. https://cdn.icana.ir/d/019/2317.jpg شنای,اتحادیه,اروپا,خلاف,جهت,تعهدات,حقوق‌بشری,خود Icana

عوض حیدرپور شهرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص درخواست شیمون پرز از اتحادیه اروپا برای قرار دادن نام حزب الله درلیست گروه‌های تروریستی، اظهار داشت: مقامات اسرائیلی سعی دارند با قرار دادن نام حزب الله در لیست گروه‌های تروریستی بین‌المللی این گروه سیاسی را در انزوا قرار دهند.

نماینده مردم شهرضا، دهاقان، گلشن و منظریه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رویکرد غرب درقراردادن نام گروه‌های سیاسی در لیست‌های تروریستی دوگانه است، تصریح کرد: غرب از یک سو گروهک منافقین را که دستش به خون هزاران جوان ایرانی بیگناه آلوده است از لیست گروه‌های تروریستی حذف می کند واز سوی دیگر حزب الله را در این لیست قرار می‌دهد.

وی با تاکید براینکه حزب الله از کیان لبنان برای جلوگیری از تجاوزرژیم صهیونیستی به این کشور دفاع می‌کند، ادامه داد: کشورها و گروه‌هایی که در صدر مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی هستند قطعا درلیست سیاه کشورهای غربی قرارمی‌گیرند زیرا لابی صهیونیستی گرداننده اصلی سیاست‌های غرب است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، با بیان اینکه اتحادیه اروپا نباید خلاف تعهدات حقوق‌بشری خود حرکت کند، تصریح کرد: درخواست غیر منطقی پرز از کشورهای اروپایی بار دیگر رویکرد غرب را در مسئله حقوق بشر به بوته آزمایش خواهد گذاشت اگر چه بارها در این آزمون شکست خورده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه غرب با پایداری مردم و مقاومت اسلامی در منطقه مخالف است، خاطرنشان کرد: هراس از موفقیت‌های گروه‌های اسلامی در مبارزه با رژیم صهیونیستی غرب را واداشته برای کاستن از قدرت این گروه‌ها آنها را در لیست سیاه خود قرار‌دهند.

شیمون پرز از اتحادیه اروپا خواسته حزب‌الله لبنان را در لیست سیاه گروه‌های تروریستی قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet