شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/06 10:15:40
سرویس صحن
سنایی:

سیستم کوپنی زمینه ای برای رانت خواری بیشتر در کشور است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه طرح تأمین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب پذیر نیاز به مداخله دولت دارد گفت: نباید زمینه ای فراهم شود تا سیستم کوپنی موجبات رانت خواری بیشتر را در کشور فراهم کند.
سیستم کوپنی زمینه ای برای رانت خواری بیشتر در کشور است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه طرح تأمین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب پذیر نیاز به مداخله دولت دارد گفت: نباید زمینه ای فراهم شود تا سیستم کوپنی موجبات رانت خواری بیشتر را در کشور فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2776.jpg سیستم,کوپنی,زمینه,ای,برای,رانت,خواری,بیشتر,در,کشور,است Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهدی سنایی در  نشست علنی امروز (یکشنبه 6 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در مخالفت با طرح تأمین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب پذیر افزود: طرحی که امروز مورد بحث است یکی از طرح های اساسی در زمینه اقتصاد کشور است و طبیعی است که امروز بر اثر تحریم ها مشکلاتی در کشور به وجود آمده که همگی باعث شده فشار زیادی به مردم در زمینه گرانی ها و تأمین کالاهای اساسی وارد شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بدون شک رشد چند صد درصدی قیمت همه کالاها یک پدیده نادر در اقتصاد کشور است که در سال های گذشته بی سابقه بوده و این موضوع در زندگی و معیشت مردم تأثیر گذاشته است لذا در این مورد که باید برای تأمین مجموعه کالاها و مبارزه با گرانی و مدیریت اقتصاد کشور فکر اساسی شود تردیدی نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه بخشی از این گرانی ها ناشی از تحریم ها است تصریح کرد: بخشی دیگر نیز ناشی از عدم برخورد تخصصی و کارشناسی در اقتصاد کشور است.

وی یادآور شد: ما باید این واقعیت را بپذیریم که اقتصاد و کشورداری هنوز به عنوان یک علم نادیده گرفته می شود و تصمیمات غیر کارشناسی و غیر علمی دراقتصاد کشور می تواند چنین تبعاتی را هم داشته باشد.

سنایی عنوان کرد: اما سؤال اینجاست که آیا راه حل و راهکار ورود به تأمین معیشت مردم، تأمین کالاهای اساسی است؟ بدون شک پاسخ این سؤال منفی است چرا که این مهم یک تصمیم اساسی در اقتصاد کشور است و نمی توان یک شبه برای آن تصمیم گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه کشورراه طولانی را طی کرده تا به این مرحله رسیده است اظهار داشت: اقتصاد کشور رشد کرده و تلاش های وافری در چند دولت انجام شده تا اصل 44 اجرایی شود و بخش خصوصی نیز تقویت شود و تلاش های زیادی در این زمینه که اقتصاد از حالت دولتی شدن خارج شود انجام گرفته است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درست است که باید به تأمین معیشت مردم توجه کنیم ولی آیا دولتی شدن اقتصاد بهترین راه است؟ واقعیت این است که ایجاد سیستم کوپنی از نو، بازگشت به عقب است و موجب زمینه بیشتر رانت خواری می شود که باید در این زمینه تصمیمات باتعاملات بیشترانجام گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: درست است که مجلس نهاد تصمیم گیری است ولی این طرح نیاز به مداخله دولت دارد و باید از دولت خواسته شود که وارد عمل شود. من تردیدی ندارم که طراحان نیت خیر دارند اما این طرح از جمله موضوعاتی است که نیاز به تصمیم اساسی دارد و بدون همکاری دولت امکان پذیر نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet