هدر موبایل
1391/12/06 10:41:02
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:

هنرمندان در فستیوال‌های خارجی فرهنگ فروشی نکنند

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما، با بیان اینکه هنرمندان باید در فستیوال‌های خارجی، آثار فرهنگی هنری خود را به گونه‌ای تبلیغ کنند که از حیثیت کیان کشور دفاع کند، گفت: اهالی سینما نباید با به‌کارگیری جاذبه‌های کاذب در آثارشان به گونه‌ای عمل کنند که ارزش‌های فرهنگی کشورمان را زیرسوال ببرند و با این اقدام برای اثرخود مشتری پیدا کنند.
هنرمندان در فستیوال‌های خارجی فرهنگ فروشی نکنند عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما، با بیان اینکه هنرمندان باید در فستیوال‌های خارجی، آثار فرهنگی هنری خود را به گونه‌ای تبلیغ کنند که از حیثیت کیان کشور دفاع کند، گفت: اهالی سینما نباید با به‌کارگیری جاذبه‌های کاذب در آثارشان به گونه‌ای عمل کنند که ارزش‌های فرهنگی کشورمان را زیرسوال ببرند و با این اقدام برای اثرخود مشتری پیدا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/4560.jpg هنرمندان,در,فستیوال‌های,خارجی,فرهنگ,فروشی,نکنند Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد اهدای جایزه خرس نقره‌ای جشنواره برلین سال ۲۰۱۳ به هنرمندان ایرانی، گفت: این که اهالی سینما بتوانند فرهنگ و تمدن کشورمان را در قالب هنر در هر فستیوالی ارایه کنند، اقدام پسندیده‌ای است ولی این اقدام نباید به گونه‌ای تلقی شود که فرهنگ فروشی می‌کنند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی افزود:اگر آثار شرکت داده شده در فستیوال‌های خارجی با هدف ایجاد بیداری در جهان و حفظ ارزش‌های ایرانی اسلامی معرفی شود و موضوعات مرتبط با فرهنگ کشورمان را به گونه‌ای تبلیغ کرده که از حیثیت کیان کشور در آن ها دفاع کنند و پیام‌رسان فرهنگ و تمدن ایران به جهان باشند، حضورشان در این فستیوال‌ها بلامانع است.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم، یادآورشد: اگر اهالی سینما بخواهند در فستیوال‌های خارجی فیلمی را به نمایش درآورند که با به کارگیری جاذبه‌های کاذب،  ارزش های فرهنگی کشورمان را در عرصه بین‌المللی زیرسوال ببرد و سعی کنند با این اقدام برای اثرخود مشتری پیدا کنند، اقدام پسندیده‌ای نیست و در تضاد با اهداف فرهنگی ما خواهد بود./

"خرس نقره‌ای جشنواره برلین سال ۲۰۱۳برای بهترین فیلم‌نامه به فیلم پرده از ایران اعطا شد. فیلم‌نامه‌ فیلم پرده توسط جعفر پناهی و کامبوزیا پرتوی نوشته شده است. این فیلم درباره‌ ترس، امید‌، استیصال و آزادی اندیشه‌ هنرمند است. این جایزه از سوی شیرین نشاط، عضو ایرانی هیئت داوران به کامبوزیا پرتوی اعطا شد."

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet