هدر موبایل
1391/12/06 10:29:31
سرویس صحن
در صحن علنی مجلس قرائت شد؛

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح تامین کالاهای اساسی اقشار آسیب پذیر

کمیسیون اقتصادی مجلس در گزارش خود درخصوص طرح تامین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب پذیر، خواستار تامین برنج، گوشت و روغن برای این قشر شد.
گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح تامین کالاهای اساسی اقشار آسیب پذیر کمیسیون اقتصادی مجلس در گزارش خود درخصوص طرح تامین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب پذیر، خواستار تامین برنج، گوشت و روغن برای این قشر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/21466.jpg گزارش,کمیسیون,اقتصادی,در,مورد,طرح,تامین,کالاهای,اساسی,اقشار,آسیب,پذیر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد علیپور در نشست علنی امروز (یکشنبه 6 اسفند) مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب پذیر جامعه را قرائت کرد.

نماینده ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اقتصادی با دعوت از کارشناسان مرکز پژوهش ها و دستگاه های مختلف این طرح را مورد بررسی قرار داد که در آن مقرر شده بود کالاهای اساسی که با ارز مرجع تامین می شود در اختیار افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و 10 درصد از اقشار آسیب پذیر جامعه که قدرت خرید این کالاها را ندارند، قرار گیرد.

وی با اشاره به اصلاحاتی که کمیسیون در این طرح داشته تصریح کرد: تعداد این افراد قابل شمارش نبود به این معنی که اگرچه افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد مشخص هستند اما شمارش بخشی از اقشار آسیب پذیر امکان پذیر نبود و بنابراین کمیسیون مقرر کرد که تامین کالاهای اساسی تنها برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: با توجه به این که خانواده های بسیاری در سطح کشور هستند که حت امکان یک یا دو بار خرید گوشت ندارند، لازم است به جهت اطاعت از فرمان مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از اقشار آسیب پذیر این طرح را در دستور کار قرار دادیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: نظر کمیسیون اقتصادی مجلس بر آن است که این کالاها از داخل کشور تامین شود و البته این طرح به سه قلم کالای اساسی برنج، روغن و گوشت اختصاص دارد.

علیپور بیان کرد: در طرح هدفمندی یارانه ها پیش بینی شده که کمک نقدی و غیرنقدی به مردم داده شود و بنابراین وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز موظف است تا بودجه این موضوع را در بودجه سالانه کشور لحاظ کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet