ولادت حضرت امام رضا (ع)
1391/12/07 11:23:08
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی با اشاره به استقبال مردم از پیش فروش دور جدید سکه:

پیش فروش سکه ایراد شرعی ندارد بانک مرکزی بهانه گیری‌نکند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس‌ با اشاره به اینکه‌ پیش فروش سکه ایراد شرعی ندارد بانک مرکزی بهانه گیری‌نکند گفت: طرح پیش فروش سکه، طرحی است که با استقبال مردم روبرو خواهد شد، بنابراین این امر باعث شد تا مسئولین بانک مرکزی تصمیم بگیرند پیش فروش سکه را با قیمت قطعی به فروش رسانند و نظر قبلی خود را نقض کنند.
پیش فروش سکه ایراد شرعی ندارد بانک مرکزی بهانه گیری‌نکند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس‌ با اشاره به اینکه‌ پیش فروش سکه ایراد شرعی ندارد بانک مرکزی بهانه گیری‌نکند گفت: طرح پیش فروش سکه، طرحی است که با استقبال مردم روبرو خواهد شد، بنابراین این امر باعث شد تا مسئولین بانک مرکزی تصمیم بگیرند پیش فروش سکه را با قیمت قطعی به فروش رسانند و نظر قبلی خود را نقض کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/22596.jpg پیش,فروش,سکه,ایراد,شرعی,ندارد,بانک,مرکزی,بهانه,گیری‌نکند Icana

سید ناصرموسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تعویق در پیش فروش سکه، گفت: طرح پیش فروش سکه، طرحی است که با استقبال مردم روبرو خواهد شد، بنابراین این امر باعث شد تا مسئولین بانک مرکزی تصمیم بگیرند پیش فروش سکه را با قیمت قطعی به فروش رسانند و نظر قبلی خود را نقض کنند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، ایراد غیر شرعی به طرحی را که در گذشته نیز انجام شده است را مورد انتقاد قرار داد و افزود: در گذشته نیز طرح پیش فروش سکه انجام شده که در مرحله اول فروش به روز و مرحله دوم واگذاری سکه بعد از گذشت سه و شش ماه انجام شد.

وی در ادامه تصریح کرد: طرحی که در گذشته انجام شده و ایرادی به آن وارد نبوده چگونه ممکن است همان طرح امروز دچار ایراد شرعی قرار گرفته باشد.

موسوی لارگانی با انتقاد از تناقض در سخنان مسئولین بانک مرکزی اظهار داشت: ایراد شرعی به طرح پیش فروش سکه نشان دهنده این امر است که مسئولین بانک مرکزی در گذشته علم به خلاف شرع نداشته و امروز به این علم پی برده و از فروش سکه به صورت دریافت مبلغ علی‌الحساب خودداری کرده‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان طرح پیش فروش سکه را در کاهش قیمت آن بی‌تاثیر دانست و خاطر نشان کرد: در گذشته نیز این طرح توسط بانک مرکزی اجرا شد، اما نه‌ تنها کاهش چشمگیر قیمت سکه را شاهد نبودیم بلکه پس از پایان این طرح قیمت‌ها بلافاصله درآن مقطع افزایش یافت، لذا به نظر نمی‌رسد این طرح در شرایط کنونی نیز بتواند در کاهش قیمت سکه موثر واقع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet