هدر موبایل
1391/12/06 11:34:40
سرویس صحن
جلیل سرقلعه در نطق میان دستور:

قابلیت‌های کشور برای ارزآوری نادیده گرفته نشود

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه متولیان اقتصاد کشور باید چنان برنامه داشته باشند که علاوه بر پویایی اقتصاد بتوانند با اقتصاد جهانی و منطقه ارتباط داشته باشند، گفت: کشور ما قابلیت بالقوه ای در تمام جنبه ها داشته که می تواند با استفاده از آنها موجبات ارز آوری را فراهم کند.
قابلیت‌های کشور برای ارزآوری نادیده گرفته نشود عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه متولیان اقتصاد کشور باید چنان برنامه داشته باشند که علاوه بر پویایی اقتصاد بتوانند با اقتصاد جهانی و منطقه ارتباط داشته باشند، گفت: کشور ما قابلیت بالقوه ای در تمام جنبه ها داشته که می تواند با استفاده از آنها موجبات ارز آوری را فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/27747.jpg قابلیت‌های,کشور,برای,ارزآوری,نادیده,گرفته,نشود Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مجید جلیل سرقلعه در نشست علنی امروز (یکشنبه 6 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود با تأکید بر اینکه کشور ما دارای 4 فصل بوده و می تواند از این قابلیت بسیار خوب خود برای ارزآوری و کمک به اقتصاد کمک کند گفت: یکی از قابلیت های کشور توریسم پذیری آن است که توجه به آن می تواند از وابستگی به درآمدهای نفتی بکاهد.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلبب که کشور ترکیه بخش اعظمی از درآمدهای خود را از طریق توریسم به دست می آورد، افزود: ایران نیز با توجه به استعدادهای بالقوه خود می تواند با توریسم پذیری موجبات ارزآوری را فراهم کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر وجود نیروهای تحصیل کرده و متخصص در کشور افزود: این نیروها زیر ساخت های توسعه را برای کشور در آینده رقم می زنند.

وی ادامه داد: باید به واسطه 13 میلیون دانشجو، و 5 میلیون فارغ التحصیل مراکز آموزش عالی زمینه های توسعه پایدار را فراهم کنیم.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از معادن طبیعی چون نفت و گاز که در آینده رو به پایان است مراقبت و از درآمدهای آن خوب استفاده کنیم ، گفت: در کنار درآمدهای نفتی باید درآمدی ایجاد کنیم که از وابستگی به نفت و عواید آن بکاهد.

وی با بیان این مطلب که غذا و انرژی در دنیای امروز استراتژیک به شمار می آیند، تصریح کرد: دومین بحران روز دنیا اکنون کمبود آب بوده که باید با مهار به موقع آب های جاری این کمبودها را جبران کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه در دنیا بعد از نفت و مهار آب های جاری و استفاده صحیح آن در بخش کشاورزی، شرب و صنعت سرلوحه بسیاری از دولت ها است افزود: کشور ما هنوز نسبت به برنامه های سایر کشورها در خصوص بهره برداری از آب ها نیمه کاره بوده و توجه کافی به آن نشده است.

جلیل سرقلعه ادامه داد: استان چهارمحال بختیاری که 11 درصد از آب‌های شیرین کشور را به خود اختصاص داده است به شدت در تأمین آب شرب و کشاورزی و صنعت رنج می برد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با انتقاد از کمبود آب در حوزه انتخابیه خود گفت: بسیاری از روستاهای استان چهارمحال و بختیاری با آب سیار آبرسانی می شوند.

وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه اش گفت: جاده استراتژیک و ملی کردیور شمالی جنوبی لردگان –خوزستان نیمه تمام مانده و این محور با یک باند بار سنگینی از ترافیک های باری و مسافری را بر خود تحمیل می کند و مردم این خطه را دچار مشکلات متعددی کرده است که امید است هر چه سریعتر تکمیل شده و دیگر موجبات داغدار شدن خانواده ها را فراهم نکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet