هدر موبایل
1391/12/06 11:55:20
سرویس صحن
طراح طرح یک فوریتی اعزام دولت به حمایت از استان های در معرض ریزگردها؛

هجوم ریزگردها 38 اثر مخرب بر مردم دارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه هجوم ریزگردها ۳۸ اثر مخرب بر مردم دارد، این امر را ناشی از نبود مدیریت صحیح و از بین رفتن پوشش گیاهی دانست.
هجوم ریزگردها 38 اثر مخرب بر مردم دارد عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه هجوم ریزگردها 38 اثر مخرب بر مردم دارد، این امر را ناشی از نبود مدیریت صحیح و از بین رفتن پوشش گیاهی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/20770.jpg هجوم,ریزگردها,38,اثر,مخرب,بر,مردم,دارد Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سعید حیدری طیب در  نشست علنی امروز (یکشنبه 6 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، به عنوان طراح طرح یک فوریتی الزام دولت به حمایت از استان هایی که در معرض پدیده ریزگردها قرار دارند، گفت: اگر بپذیریم که پدیده های زیست محیطی و اجتماعی تحت تأثیر چند عامل به وجود می آید باید قبول کرد که اثرات آنها نیز متعدد هستند و مطالعات جهانی، منطقه ای و دانشگاهی نشان می دهد که علت های متعددی را می توان برای پدیده مذکور لحاظ کرد که عدم مدیریت صحیح و از بین رفتن پوشش گیاهی منطقه از جمله آن است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: دلیل اصلی این وضع عدم توجه ساکنان کشورهای مورد هجوم ریزگردها و مدیریت غلط دست اندرکاران است و البته از بین رفتن پوشش گیاهی به دلایل مختلف و بی برنامگی کشورهای همسایه سرچشمه می گیرد.

وی بیان کرد:استفاده برخی از فناوری های نوین نظیر سدسازی بدون مطالعه و یا کارشناسی ناکافی و گسترش بی رویه شهرها و صنایع بدون در نظر گرفتن استانداردها و شاخص های زیست محیطی دست به دست هم می دهد و این پدیده شوم را به وجود می آورد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: برای مقابله با این پدیده چند بعدی راهی جز این وجود ندارد که عوامل به وجود آورنده وضعیت موجود را به حالت طبیعی برگردانیم و البته به آن معنا نیست که باید از مواهب توسعه تکنولوژیک چشم پوشید.

وی گفت: یک نگاه کل نگر و همه جانبه نگر حکم می کند که در یک نگاه سیستمی به تمام ابعاد توجه داشت و از افقی بالا این موضوع را تحلیل کرد.

حیدری طیب با اشاره به خسارات ریزگردها به استان های غربی و جنوبی یادآور شد: بسیاری از فعالیت مردم این مناطق مختل شده و مقابله با این پدیده زیست محیطی ولی انسان ساز کاری ساده نیست و از پیچیدگی های زیادی برخوردار است که عزم ملی را می طلبد و در گرو همکاری کشورهای درگیر است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: براساس آخرین تحقیقات 38 اثر مخرب را می توان برای پدیده گرد و غباری کرد که در شش دسته فرسایش منابع درآمدی و معیشتی روستاییان، کاهش تولیدات زراعی، دامی، شیلات و افزایش هزینه های دولت و خانوارهای روستایی و بروز تغییرات بیولوژیک و پیامدهای نامطلوب بهداشتی قرار می گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet