شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/06 12:27:16
سرویس صحن
طباطبایی نائینی در اخطار قانون اساسی:

طرح تأمین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب پذیر هزینه بر است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اصل ۷۵ قانون اساسی صراحت دارد و باید دقیق معلوم شود که میزان هزینه چقدر است و محلی که برای دولت هزینه ایجاد می کند کجاست؟ در حالی که در این طرح اصل ۷۵ رعایت نشده است و بدون شک شورای نگهبان نسبت به این طرح ایراد قانون اساسی خواهد گرفت.
طرح تأمین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب پذیر هزینه بر است نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اصل 75 قانون اساسی صراحت دارد و باید دقیق معلوم شود که میزان هزینه چقدر است و محلی که برای دولت هزینه ایجاد می کند کجاست؟ در حالی که در این طرح اصل 75 رعایت نشده است و بدون شک شورای نگهبان نسبت به این طرح ایراد قانون اساسی خواهد گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/20413.jpg طرح,تأمین,کالاهای,اساسی,برای,اقشار,آسیب,پذیر,هزینه,بر,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید رضا طباطبایی نائینی در  نشست علنی امروز (یکشنبه 6 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 75 افزود: این اصل به این مهم اشاره دارد که طرح هایی که قابل طرح در مجلس است و بار مالی برای دولت دارد باید طریق جبران کاهش درآمد یا تأمین هزینه جدید نیز معلوم شود.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در قسمت دوم این ماده واحده آمده است اعتبار لازم برای این قانون به پیشنهاد وزارت صنعت و معدن در بودجه سالانه کشور منظور می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم تأکید کرد: اصل 75 قانون اساسی  صراحت دارد، باید دقیق معلوم شود که میزان هزینه چقدر است و محلی که برای دولت هزینه ایجاد می کند کجاست؟ در حالی که در این طرح اصل 75 رعایت نشده است و بدون شک شورای نگهبان نسبت به این طرح ایراد قانون اساسی خواهد گرفت.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی گفت: تقاضا دارم از آقای ابوترابی که این اخطار را بپذیرد تا بررسی این طرح به طور دقیق صورت گیرد.

ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کلیت اخطار شما درست است اما در طرح پیشنهادی ماده واحده اشاره شده که اعتبار لازم برای اجرای این قانون به پیشنهاد وزارت صنعت و معدن در بودجه سالانه منظور می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  دولت منابعی در بودجه سالانه برای کمیته امداد و بهزیستی برای این نهادها پیش بینی می کند بنابراین می تواند از آن منابع مقداری را برای این مهم اختصاص دهد لذا از این زاویه و با توجه به اینکه این نهادها در بودجه سالانه دارای منابع هستند این اخطار وارد نیست و از همین جهت ممکن است شورای نگهبان ایرادی به آ ن وارد نکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet