خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1391/12/06 12:41:53
سرویس صحن
زاکانی:

مقابله با مفاسد اقتصادی در کشور با مسامحه صورت می‌گیرد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس گفت: مسئولان کشور به جای پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری به گفتار درمانی می پردازند در حالی که امروز نیازمند عمل مدبرانه هستیم.
مقابله با مفاسد اقتصادی در کشور با مسامحه صورت می‌گیرد عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس گفت: مسئولان کشور به جای پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری به گفتار درمانی می پردازند در حالی که امروز نیازمند عمل مدبرانه هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/13679.jpg مقابله,با,مفاسد,اقتصادی,در,کشور,با,مسامحه,صورت,می‌گیرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علیرضا زاکانی  در نشست علنی امروز (یکشنبه 6 اسفند) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تسلیت رحلت آیت الله خوشوقت، افزود: به راستی ما همچون خسران دیدگانی هستیم که نزدیک به دو ماه اساتید بزرگ و استوانه‌های علم و تقوا را همچون آیت الله مجتبی تهرانی و آیت الله خوشوقت را از دست دادیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر افزود: امروز بیش از هر روز جامعه ما نیازمند بازگشت به خویشتن و تمسک به اسلام ناب محمدی (ص) است؛ جامعه نیاز به طی طریق در مسیری دارد که عالمان و فرزانگان به وادی حق شتافته، مشوق حرکت به آن راه را داشتند و آن توجه به اخلاق، تهذیب نفوس و رعایت تقواست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر این که اگر ما مسئولان مخاطب رهبر انقلاب قرار گرفتیم و به صبر و تقوا دعوت شدیم به خاطر این است که سیاست امروز ما اسباب مشکلات عدیده ای در جامعه شده است تصریح کرد: جامعه با نگاه به مسئولان خویش از آنها تاثیر می گیرند امروز آنگونه که از رهبر انقلاب و امام راحل (ره) آموختیم مسئولان ونخبگان سیاسی نیاز به انقلاب اخلاقی دارند تا با زدوده شدن بدبینی بین آنها، زمینه افزایش همکاری مشترک فراهم شده و با نمود عینی صفات نیکوی اخلاقی مثل حفظ معنویت در جامعه گسترش یابد.

زاکانی با بیان این که انجام هر کاری نیاز به تفاهم و اهتمام در طراحی درست آن  دارد و با میزان بزرگی کار، زمینه همدلی افزایش می یابد تاکید کرد: علاوه بر آن که اگر مولفه ها و متغیرهای دیگری همچون خواست نامشروع دشمنان انقلاب اسلامی برای ایجاد تنگناهای اقتصادی برای مردم و بر هم زدن امور خواسته با اختلاف بین مسئولان کشور باشد، ضرورت تفاهم و اهتمام در انجام کار مشترک صد چندان می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و  اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جلسه مشترک قوا در مجلس اهمیت زیادی دارد و باید امیدوار بود تا درآینده در فضای صمیمی این گونه جلسات تکرار شده و منجر به راه حل عملی برای رفع مشکلات مردم شود.

زاکانی با اشاره به اجرای  فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها، افزود: اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها دستاورد بزرگی را در صرفه جویی و توزیع عدالت و ثروت در بین اقشار کم درآمد جامعه ایجاد کرد اما با شوک ارزی ماههای اخیر به یکباره تشکیل تورم و کاهش ارزش پول ملی رخ داد و اسباب فشار زیادی بر طبقات محروم و متوسط جامعه وارد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: علاوه بر آن که بی توجهی به اجرای همه جانبه قانون ضربه سختی را به بخش تولید کشور زد و سبب تشدید مشکل اقتصاد شد.

عضو کمیسیون شوراها در مجلس مهمترین مشخصه وضعیت جامعه را نوسان غیرمنطقی قیمت ها و عدم کامیابی دولت در مهار تورم دانست و گفت: این مهم موجب شده تا گروه های با حقوق ثابت و بیماران و بیکاران در فشار و تنگناها قرار گیرد.

زاکانی بیان کرد: این نوسانات موجب ایجاد نا اطمیمانی در سرمایه گذاری های بلندمدت شده و به تبع زمینه تضعیف تولید ملی و گرایش سرمایه ها  به فعالیت هایی با بازده کوتاه مدت را فراهم کرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر تاکید کرد: در پایان سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی، دولت تدابیر جدی برای اصلاح مشکلات موجود بیاندیشد به نحوی که سهم عناصر داخلی تورم وسوءتدبیرها به صفر برسد آنگاه ملت ایران ظرفیت های خود را در مقابله با فشارهای خارجی نشان خواهد داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این که تجربه سیاست های اقتصادی سالهای اخیر نشان داد که طرح تحول اقتصادی در رسیدن به اهداف خود موفق نبوده است ادامه داد: این طرح بعد از اصلاحات موقت، دچار عقب گرد در اهداف خود شده است که نمونه بارز آن در وضعیت هدفمند کردن یارانه ها متجلی است لذا نباید تا زمانی که آسیب شناسی دقیقی از فاز دوم طرح صورت نگرفته است گام های آتی صورت گیرد.

زاکانی با اشاره به این که مقابله با مفاسد اقتصادی  در کشور با مسامحه صورت می گیرد، عنوان کرد: مسئولان کشور به جای پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری به گفتار درمانی می پردازند در حالی که امروز نیازمند عمل مدبرانه هستیم.

عضو کمیسیون شوراها در مجلس با تاکید بر این که در آستانه دور جدید مذاکرات دشمنان ایران باید بدانند که برخی دشواری های اقتصادی ذره ای از موضع هسته ای کشور را تحت شعاع قرار نخواهد داد، گفت: در صورتی که به تعبیر امام راحل (ره) از حصر اقتصادی باکی ندارد امیدواریم دشمنان سر عقل آیند و از دشمنی با ملت ایران دست بردارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet