هدر موبایل
1391/12/06 12:34:41
سرویس صحن
تابش در اخطار قانون اساسی:

یزد در عطش بی آبی می سوزد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به بی آبی شدید در استان یزد به دلیل اقدامی ساختار شکنانه و غیر قانونی خواستار حل هر چه سریع تر این موضوع شد.
یزد در عطش بی آبی می سوزد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به بی آبی شدید در استان یزد به دلیل اقدامی ساختار شکنانه و غیر قانونی خواستار حل هر چه سریع تر این موضوع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/1577.jpg یزد,در,عطش,بی,آبی,می,سوزد Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا تابش در  نشست علنی امروز (یکشنبه 6 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطاری با استناد به اصل 45 قانون اساسی گفت: براساس قانون اساسی، ثروت های عمومی در اختیار حکومت اسلامی است تا بر طبق منافع عامه هزینه شود اما چند روزی است که استان دارالعباده یزد در عطش بی آبی می سوزد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی افزود: یزدکه مردمان نجیب و شریفی دارد که با اراده استوار خود کویر سخت را رام کردند و در عرصه های حیات سیاسی و اجتماعی کشور نقش آفرین بودند، به دلیل اقدامی ساختار شکنانه و غیر قانونی بی آب شده است.

وی با بیان اینکه این اقدام غیر قانونی به کشاورزان نسبت داده شده، تصریح کرد: این امور از ساحت کشاورزان متوکل به خدا دور است و با توجه به اینکه استان یزد از منابع آب شرب بی بهره است و با توجه به اینکه شوری آب یزد از جد متعارف بالاتر است، باید اقدامی عاجل در این خصوص صورت گیرد.

تابش یادآور شد: بی توجهی به این امر بحران اجتماعی و پیامدهای سوء امنیتی در پی خواهد داشت و از هیأت رئیسه و مسئولان اجرایی می خواهم با این اقدام ساختار شکنانه برخورد کنند و هر چه زودتر روند آب رسانی به یزد عادی شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری که تأمین کننده آب استان یزد است و موضع بجایی در این خصوص داشتند تشکر کرد و از نمایندگان استان اصفهان خواست از جریان وصل آب و بر مدار قانون قرار گرفتن آن حمایت کنند.

سیدمحمدحسن ابوترابی فرد در پاسخ وی گفت: باید در چارچوب قانون و تعامل همکاران مجلس و مسئولان ذیربط این مسأله اجتماعی حل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet