شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/06 13:15:58
سرویس صحن
بروجردی در جمع خبرنگاران:

5+1 از گفتن حرف‌های تکراری خودداری کند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه به طور حتم در مذاکرات ایران با ۱+۵ باید منطق در گفتار حاکم باشد، افزود: اگر قرار باشد همان حرف های تکراری در این مذاکرات زده شود، هیچ فایده ای ندارد، ولی اگر در مذاکرات آتی نشانه ای از تعامل در چارچوب NPTو آژانس باشد، متناسب با آنها مذاکره می کنیم.
5+1 از گفتن حرف‌های تکراری خودداری کند رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه به طور حتم در مذاکرات ایران با 1+5 باید منطق در گفتار حاکم باشد، افزود: اگر قرار باشد همان حرف های تکراری در این مذاکرات زده شود، هیچ فایده ای ندارد، ولی اگر در مذاکرات آتی نشانه ای از تعامل در چارچوب NPTو آژانس باشد، متناسب با آنها مذاکره می کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/24692.jpg 5+1,از,گفتن,حرف‌های,تکراری,خودداری,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی در جمع خبرنگاران با یادآوری نشست آتی ایران با گروه 1+5 گفت: منطق ما همیشه در ارتباط با 1+5، روشن و شفاف بوده است و هیچ وقت ابایی برای مذاکره نداشته ایم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به طور حتم در مذاکرات ایران با 1+5 باید منطقه در گفتار حاکم باشد، افزود: اگر قرار باشد همان حرف های تکراری در این مذاکرات زده شود، هیچ فایده ای ندارد، ولی اگر در مذاکرات آتی نشانه ای از تعامل در چارچوب NPTو آژانس باشد، متناسب با آنها مذاکره می کنیم.

وی با اعلام اینکه ما معتقدیم که تحریم ها غیر قانونی و بر خلاف واقعیت عملکردی در عرصه هسته ای ایران است، تصریح کرد: اقدام ایران در این حوزه شفاف و تحت نظارت آژانس است، لذا این موضوع نیازمند تحریم نبود، بنابراین یکی از محورهای نشست آتی قزاقستان رفع تحریم است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری موضوع تحقیق و تفحص از دبیرخانه جنبش عدم تعهد، افزود: این طرح براساس قانون تقدیم هیأت رئیسه و سپس به کمیسیون داده شد.

بروجردی با اعلام اینکه توجه به ظرفیت های عظیم 120 کشور عضو جنبش عدم تعهد، با توجه به سخنرانی رهبر معظم انقلاب بسیار مهم است، یادآور شد: متأسفانه ماه ها از اجلاس می گذرد ولی وزارت خارجه از تشکیل دبیرخانه بی اطلاع است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: به طور حتم سیاست خارجی ساز و کار قانونی خودش را دارد، از این رو فکر نمی کنم که این موضوع که دولت سیاست خارجی خوش  را دنبال می کند، درست باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet