انتخابات ریاست جمهوری
1391/12/06 13:23:24
سرویس صحن
جوکار در تذکر شفاهی:

13 شهرستان استان یزد با بحران جدی آب مواجه هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برخی افراد با هجوم به خطوط لوله های انتقال آب، مشکلاتی را در این استان به وجود آورده اند.
13 شهرستان استان یزد با بحران جدی آب مواجه هستند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برخی افراد با هجوم به خطوط لوله های انتقال آب، مشکلاتی را در این استان به وجود آورده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/21260.jpg 13,شهرستان,استان,یزد,با,بحران,جدی,آب,مواجه,هستند Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدصالح جوکار در نشست علنی امروز (یکشنبه 6 اسفند) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی افزود: استان یزد در یک منطقه کویری واقع شده که مردمانش از سده های گذشته برای تامین آب مورد نیاز خود ازحفر قنات استفاده می کردند.

نماینده مردم یزد درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دهه 60 مجوز از وزارت نیرواخذ و پرداخت تمام هزینه های آن انجام شد وخط انتقالی ازکوهرنگ برای استان یزد بهره برداری شد و دراین مدت همواره مردم استان یزد با فشار و تهدید روبه رو بودند.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: متاسفانه در روز جمعه با تحریک برخی از عناصر پشت صحنه و با تامین وسایلی مثل لودر و بیل مکانیکی به صورت هماهنگ در دو نقطه از خطوط لوله انتقال به حوضچه ها حمله شد و ضمن تخریب منابع شارژ آب و شکستن خطوط، لوله آب را قطع کردند.

وی عنوان کرد: در محل دیگری و در جوار روستای ضیا، ضمن تخریب تاسیسات ساختمان آن  محل را به آتش کشیدند.

جوکار تصریح کرد: در تاریخ 5/12 نیز با هجوم مجدد به خط انتقال، ایستگاه های شماره 3 و 4 مورد حمله متجاوزان قرار گرفت و منجر به تخریب ساختمان و آتش کشیدن محل شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این که در طول این دو روز هیچ دستگاه امنیتی ورود پیدا نکرد، عنوان کرد: دستگاه ها تنها نظاره گر بودند و بعد از تخریب مستقر شدند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مردم شهرستان یزد دو روز است که با بحران جدی آب روبه رو هستند، افزود: چطور عده ای به خود اجازه می دهند با آب آشامیدنی مردم این گونه برخورد کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سخنانی که برخی ها از تریبون مجلس می زنند باعث این گونه اتفاقات می شود. به راستی مردم یزد چه گناهی کرده اند در حالی که آب و نفت جز منافع ملی به شمار می رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet