حلول ماه ربیع الاول
1391/12/06 14:18:35
سرویس اقتصادی
قاضی پور در واکنش به اظهارات رییس جمهور مبنی بر قطعی بودن افزایش میزان یارانه نقدی:

دولت نمی‌تواند بر اساس تصمیم شخصی مبلغ یارانه را افزایش‌دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس‌در واکنش به اظهارات شب گذشته رییس جمهور مبنی بر قطعی بودن افزایش میزان یارانه نقدی ،افزود:هر گونه افزایش یارانه نقدی باید در لایحه بودجه سنواتی به مجلس ارائه شود و دولت نمی تواند بر اساس تصمیم شخصی مبلغ یارانه را افزایش دهد.
دولت نمی‌تواند بر اساس تصمیم شخصی مبلغ یارانه را افزایش‌دهد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس‌در واکنش به اظهارات شب گذشته رییس جمهور مبنی بر قطعی بودن افزایش میزان یارانه نقدی ،افزود:هر گونه افزایش یارانه نقدی باید در لایحه بودجه سنواتی به مجلس ارائه شود و دولت نمی تواند بر اساس تصمیم شخصی مبلغ یارانه را افزایش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/7760.jpg دولت,نمی‌تواند,بر,اساس,تصمیم,شخصی,مبلغ,یارانه,را,افزایش‌دهد Icana

نادر قاضی پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:هر گونه افزایش یارانه نقدی باید در قالب قانون باشد و در قانون تاکید شده است که دولت باید به نسبت تعیین شده،سهم تولید را نیز در جریان اجرای قانون هدفمندی بپردازد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: هر گونه افزایش یارانه نقدی باید در لایحه بودجه سنواتی به مجلس ارائه شود و دولت نمی تواند بر اساس تصمیم شخصی مبلغ یارانه را افزایش دهد.

قاضی پور تصریح کرد: رییس جمهور باید پاسخ دهد که بر اساس کدام درآمد افزایش یافته در اجرای قانون هدفمندی تصمیم بر افزایش مبلغ یارانه نقدی گرفته است و اگر افزایش درآمدی نیز دارد، چرا سهم تولید را پرداخت نمی کند.

وی ادامه داد: تنها پرداخت یارانه از محل درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندی مجاز است و از هر محل دیگری اقدامی خلاف قانون و دارای قابلیت پیگیری قضایی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم چنین تصریح کرد:دولت اگر درآمدی دارد که در حال حاضر بر روی آن برنامه ریزی می کند برای این که مبلغ یارانه نقدی را افزایش دهد، باید ابتدای امر سهم تولید را بپردازد چرا که در غیر این صورت دولت با اجرای سلیقه ای قانون، کلیات اهداف آن را زیر سوال می برد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet