هدر موبایل
1391/12/06 14:02:53
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

ایران اجازه ورود دیپلمات آمریکایی به کشور را نمی‌دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:‌ اجازه ورود دیپلمات آمریکایی به کشور را نخواهیم داد و فعالیت هسته‌ای ایران ربطی به کشورهای غربی ندارد.
ایران اجازه ورود دیپلمات آمریکایی به کشور را نمی‌دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:‌ اجازه ورود دیپلمات آمریکایی به کشور را نخواهیم داد و فعالیت هسته‌ای ایران ربطی به کشورهای غربی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/24589.jpg ایران,اجازه,ورود,دیپلمات,آمریکایی,به,کشور,را,نمی‌دهد Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛اسماعیل کوثری با اشاره به پیشنهاد لایحه‌ای به دولت آمریکا از سوی دمکرات‌های کنگره این کشور در مورد اعزام دیپلمات به ایران به باشگاه خبرنگاران گفت: دولتمردان ایران اجازه ورود دیپلمات آمریکایی به کشور را نخواهد داد و فعالیت هسته‌ای ایران ربطی به کشورهای غربی ندارد.
وی افزود:فعالیت هسته‌ای ایران تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مطابق با قوانین NPT بوده و آژانس انرژی اتمی نیز در همین راستا اقدامات نظارتی را انجام داده است.
کوثری تصریح کرد:ما صراحتا اعلام می‌کنیم که هیچ کشوری حق دخالت در فعالیت‌های هسته‌ای ایران و ایجاد پیش‌شرط برای کاهش  آن فعالیت‌ها را ندارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان اظهار داشت: ایران از موضع خود در برابر انرژی هسته‌ای عقب‌نشینی نخواهد کرد.
گفتنی است؛به گزارش نشریه هیل که یک نشریه وابسته به کنگره امریکا است،دمکرات‎های مجلس نمایندگان امریکا با پیشنهاد لایحه از دولت این کشور خواسته‎اند تا دیپلمات را به ایران اعزام کرده و تلاش کند تا ایران ر برنامه انرژی هسته‎ای خود را متوقف کند.باربارا لی که این لایحه را پیشنهاد داده در همین خصوص اعلام کرد که دولت امریکا باید به سیاست تماس برقرار نکردن با ایران خاتمه دهد چرا که این سیاست اکنون باعث شده تا از برگزاری هرگونه تماس و مذاکره مستقیم میان واشنگتن و مقامات ایرانی جلوگیری شود.
لازم به ذکر است؛امریکا در حالی صحبت از مذاکره با جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرده است که همزمان به تهدید و اعمال تحریم علیه ایران ادامه می‎دهد،سیاستی که خود آشکارا از صادق نبودن واشنگتن در طرح این موضوع حکایت دارد.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet