شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/12/07 09:09:00
سرویس استان ها
قادری:

قطار توسعه صنایع دستی شیراز روند کندی دارد

نماینده مردم شیراز در مجلس، گفت: با وجود بازده اقتصادی که صنایع دستی در کشور دارند ولی متاسفانه در طی سالهای اخیر قطار توسعه صنایع دستی بسیار روند کندی دارد.
قطار توسعه صنایع دستی شیراز روند کندی دارد نماینده مردم شیراز در مجلس، گفت: با وجود بازده اقتصادی که صنایع دستی در کشور دارند ولی متاسفانه در طی سالهای اخیر قطار توسعه صنایع دستی بسیار روند کندی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/27001.jpg قطار,توسعه,صنایع,دستی,,شیراز,روند,کندی,دارد Icana

جعفر قادری درگفت‌و گو با خبرنگار انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،افزود: ظرفیت های صنایع دستی در کشور به حدی است که به سادگی می توان در این عرصه  فرصت‌های اشتغال بی شماری ایجاد کرد و از همین رو سرمایه گذاری در این عرصه باید با استفاده ار کارشناسان فرهنگی انجام شود.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: صنایع دستی با توجه به این که با روح هنر همخوانی دارد، می تواند موجب  توسعه فرهنگی در جامعه شود زیرا این صنایع به گونه ای علاوه بر افزایش شاخص  اقتصادی می توانند امور فرهنگی را نیز در جامعه نهادینه کنیم.

وی ادامه داد: کشور ما متاسفانه در جهان صنایع دستی جایگاه مناسبی ندارد این امر به این علت است که ما هنوز نتوانستیم خودمان با معیارهای صادرات این کالاهای فرهنگی از جمله تبلیغات، بازاریابی، بسته بندی و غیر هماهنگ کنیم.

  قادری افزود:‌ما با سرمایه گذاری بروی تولیدات روستایی از جمله صنایع دستی به سادگی می‌توانیم  از مهاجرت روستایی‌ها به کلان شهرها جلوگیری کنیم.

.نماینده مردم شیراز تصریح کرد:ما با صادرات محصولات فرهنگی از جمله صنایع دستی می توانیم  ذوق و اندیشه هنر ایران را به جهان معاصر صادر کنیم که این امر می تواند بازتاب‌های بی‌شماری در عرصه فرهنگ و هنر در کشور ما داشته باشد.

 عضو کمیسیون برنامه وبودجه محاسبات مجلس، یاد آور شد: صنایع دستی یک مولفه  چند بعدی است زیرا موضوعات اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی را در برمی گیرد به همین علت دولت باید در این راستا با استفاده از پیشکسوتان امورفرهنگی صادرات این کالاهای هنری  را رونق بخشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet