شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/07 11:37:51
سرویس اقتصادی
فولادگر با اشاره به واردات قطعات خودرو بدون توجه به تولید داخل:

واردات قطعات خودرو بساط تولید ملی را برچید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از صنایع خودروسازی در دستور کار مجلس قرار دارد گفت:متأسفانه واردات قطعات خودرو بدون توجه به تولید داخل اصل قرار گرفته و به این ترتیب بساط تولیدات ملی را برچیده است.
واردات قطعات خودرو بساط تولید ملی را برچید عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از صنایع خودروسازی در دستور کار مجلس قرار دارد گفت:متأسفانه واردات قطعات خودرو بدون توجه به تولید داخل اصل قرار گرفته و به این ترتیب بساط تولیدات ملی را برچیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/13634.jpg واردات,قطعات,خودرو,بساط,تولید,ملی,را,برچید Icana

حمید‌رضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه تأمین قطعات برای صنعت خودرو یک روالی پیدا کرده که با توجه به تولید داخل نیازی به واردات نیست گفت: متأسفانه واردات قطعات خودرو بدون توجه به تولید داخل اصل قرار گرفته و به این ترتیب بساط تولیدات ملی را برچیده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که تأمین قطعات خودرو از سوی یک قطعه‌ساز بزرگ می‌تواند موجب افزایش قیمت آن شود افزود: در حال حاضر سازه گستر برای ساپیا و ساپکو برای ایران‌خودرو تأمین کننده قطعات هستد که این دو شرکت نیز دستخوش واردات شده‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از صنایع خودروسازی کشور در دستور کار مجلس قرار دارد گفت: یکی از محور‌های این طرح واردات قطعات خودرو به کشور با وجود تولید آن در داخل است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه بسیاری از واسطه هااز طریق واردات قطعات خارجی قطعه‌های مورد نیاز خودروسازان کشور را تأمین می‌کنند تصریح کرد: اقدامات این‌چنینی علاوه بر آشفتگی بیشتر بازار به تولیدات داخلی نیز لطمه می‌زند.

وی با بیان این مطلب که یکی از محور‌‌های تحقیق و تفحص از خودروسازی‌های کشور بحث واردات قطعات از کشورهای خارجی است گفت: واردات در حالی صورت می‌گیرد که کشور از لحاظ تولید قطعات خودرو حرف‌هایی برای گفتن دارد و می‌تواند نیاز داخل را به خوبی تأمین کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با انتقاد از واردات قطعات خودرو از کشور‌هایی چون ترکیه و چین افزود: این اقدام نابودی تولید داخلی، افزایش قیمت‌ها و بیکاری جوانان را رقم خواهد زد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وجود رقابت در خودروسازان می‌تواند کیفیت تولیدات آنان را افزایش دهد تصریح کرد: واردات تا زمانی که بتواند تأمین کمبود‌ها را انجام دهد مناسب است در غیر این صورت آشفتگی بازار و تعدیل نیرو در کارخانجات را رقم می‌زند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet