شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/07 08:46:00
سرویس استان ها
موسوی اصل:

توسعه امکانات روستایی به قیمت از بین رفتن جاذبه‌های روستایی تمام نشود

نماینده مردم گرمی در مجلس با بیان اینکه توسعه امکانات روستایی به قیمت از بین رفتن جادذبه های رو ستایی تمام نشود، گفت: خداحافظی و مهاجرت روستاییان به شهرها با توسعه مراکز کشاورزی استارت می‌خورد.
توسعه امکانات روستایی به قیمت از بین رفتن جاذبه‌های روستایی تمام نشود نماینده مردم گرمی در مجلس با بیان اینکه توسعه امکانات روستایی به قیمت از بین رفتن جادذبه های رو ستایی تمام نشود، گفت: خداحافظی و مهاجرت روستاییان به شهرها با توسعه مراکز کشاورزی استارت می‌خورد. https://cdn.icana.ir/d/019/18967.jpg توسعه,امکانات,روستایی,به,قیمت,از,بین,رفتن,جاذبه‌های,روستایی,تمام,نشود Icana

میرقسمت موسوی اصل در گفت‌و گو با خبرنگار انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، افزود: بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی  روستاها نیاز به برنامه ریزی کلان دارد زیرا امکانات برخی از روستاها کشور بسیار محدود است به همین علت نمی‌توان به خوبی چشم انداز توسعه را در این مناطق توسعه داد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشاورزان  در تولید ثروت‌های اقتصادی نقشی موثری دارند و این موضوع را بطور حتم هیچ کارشناسی نمی‌تواند رد کند ولی منتهی بهره گیری موثر از منایع طبیعی در رو ستاها در صورتی امکان پذیر است که برای همیشه از کشاورزی سنتی خداحافظی کرد.

وی ادامه داد: ما می‌توانیم با استفاده از فارغ التحصیلان صنعت کشاورزی و منابع طبیعی  به سادگی از دستاوردهای اقتصادی این حوزه انتخابیه استفاده بیهنه کنیم  و این در حالی است که در این راستا راه های نرفته بسیاری وجود دارد.

موسوی اصل تصریح کرد:  دولت باید  محور توسعه اقتصادی را در مرحله اول در روستاها  جسجو کند زیرا شرایط اقلیمی در این مناطق به گونه ای است که به سادگی می توانیم در این عرصه اقدامات کارآمد انجام دهیم

وی افزود: حفاظت  از  منابع غنی رو ستایی به عنوان سیگنال ارتباطی و اقتصادی  کشور نقشی بی دلیل در افزایش توازن اقتصادی  دارد و از همین روباید کشاورزان را در این مناطق به نحو مطلوب حمایت کرد تا ایت قشر زحمتکش برای  افزایش در آمد فکر مهاجرت  به شهرها را نداشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس، یاد آورشد: بخش  کشاورزی باید در امر اقتصادی  با محور اشتغال زایی  استارت بخورد  زیرا شغل بسیاری از مردم  روستایی در کشور کشاورزی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet