شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/07 09:05:55
سرویس سیاسی
احمدی:

بیشتر زندانیان ایرانی در کشورهایی هستند که نیاز به ویزا ندارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بیشتر زندانیان ایرانی در کشورهایی هستند که نیاز به ویزا ندارد، گفت: بسیاری از این افراد با هدف ارتکاب جرم به کشوری دیگر سفر نکردند بلکه به دلیل مختلف گرفتار باندهای تبهکاری شدند.
بیشتر زندانیان ایرانی در کشورهایی هستند که نیاز به ویزا ندارند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بیشتر زندانیان ایرانی در کشورهایی هستند که نیاز به ویزا ندارد، گفت: بسیاری از این افراد با هدف ارتکاب جرم به کشوری دیگر سفر نکردند بلکه به دلیل مختلف گرفتار باندهای تبهکاری شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/20780.jpg بیشتر,زندانیان,ایرانی,در,کشورهایی,هستند,که,نیاز,به,ویزا,ندارند Icana

وحید احمدی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقدام کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در رسیدگی به اوضاع زندانیان خارج از کشور گفت: طی سفر تیمی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به چند کشو، مباحثی مرتبط با اوضاع زندانیان ایرانی داخل آن کشورها مطرح شد که کمیته روابط خارجی کمیسیون می‌خواهد به اوضاع آنان رسیدگی کند.    

نماینده کنگاور،صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکثر این زندانیان کسانی هستند که در کشورهای خارجی مرتکب اعمالی شدند که در آن کشور قانون خاص وجود دارد، افزود: قرار شد کمیته روابط خارجه طی برگزاری جلساتی با وزارت اطلاعات، وزارت کشور، وزارت امور خارجه و ناجا ضمن بررسی وضعیت این زندانیان به ارائه راهکارهایی جهت به حداقل رساندن این مسائل بپردازد.

وی با بیان اینکه هفته گذشته اولین جلسه این کمیته برگزار و طرح مساله صورت گرفت ادامه داد: در آن جلسه نمایندگان نهادها مرتبط با این موضوع  نظرات خود را مطرح کردند و در جلسه یکشنبه نیز راه های رسیدگی به وضعیت زندانیان و روش‌های پیشگیری این اتفاقات را بررسی می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه وزارت خارجه نیز در این زمینه در حال فعالیت است توضیح داد: در این مساله، مجلس علاوه بر نظارت برعملکرد دستگاه های مرتبط با موضوع، نقطه نظرات تاثیر گذار بر این مساله را نیز به اطلاع دستگاه ها می رساند.

احمدی به تعداد زندانیان ایرانی خارج از کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حدود 3 هزار ایرانی در خارج از کشور زندانی هستند که عمده تخلفات آنها مواد مخدر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه زندانیان ایرانی اکثرا در کشورهایی هستند که نیاز به ویزا ندارد تصریح کرد: بسیاری از این افراد با هدف ارتکاب جرم به کشوری دیگر سفر نکردند بلکه به دلیل عدم آشنایی با زبان کشور مقصد و مشکلات دیگر، گرفتار باندهای تبهکاری شدند./

پایان پیام    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet