شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/07 08:59:18
سرویس اجتماعی
قاضی‌زاده خبر داد:

گنجاندن بیمه زنان خانه‌دار در طرح جامع جمعیت مجلس

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از گنجانده شدن بیمه زنان خانه‌دار در طرح جامع جمعیت مجلس خبر داد.
گنجاندن بیمه زنان خانه‌دار در طرح جامع جمعیت مجلس سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از گنجانده شدن بیمه زنان خانه‌دار در طرح جامع جمعیت مجلس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/3628.jpg گنجاندن,بیمه,زنان,خانه‌دار,در,طرح,جامع,جمعیت,مجلس Icana

امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: طرح جامع جمعیت که متشکل از موادی در مورد حمایت از خانواده و سیاست‌های تشویقی افزایش جمعیت است تحویل صحن علنی مجلس قرار گرفته تا در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، افزود: این طرح در حقیقت مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که پیش از این برای مشاوره در زمینه تأمین اعتبار به دولت نیز فرستاده شده و رئیس جمهور نیز 1500 میلیارد تومان برای این طرح در نظر گرفته است.

وی همچنین در مورد گنجانده شدن بیمه‌های زنان خانه‌دار در این طرح، افزود: در یک ماده از  طرح جامع جمعیت، آورده شده که دولت مکلف به تحت پوشش قرار دادن زنان خانه‌دار به لحاظ بیمه‌های اجتماعی است.

قاضی‌پور در تشریح شرایط لحاظ شده برای بیمه زنان خانه‌دار، افزود: عناوینی نظیر از کارافتادگی، بازنشستگی و بی‌سرپرستی از جمله عناوینی است که به عنوان پیش‌شرط برای بیمه زنان خانه‌دار در نظر گرفته شده است.

قاضی‌‌زاده در مورد لزوم توجه به بیمه زنان خانه‌دار، گفت: خانه‌داری و مادر بودن باید به عنوان یک شغل دارای کرامت باشد و هنگامی که ما انتظار داریم هر زن سه یا چهار فرزند داشته باشد، باید تربیت وتأدیب آن‌ فرزندان نیز به عنوان یک شغل و فعالیت دارای آتیه در نظر گرفته شود.  

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مادران باید فرای انگیزه‌های اخلاقی برای حجم گسترده‌ای از فعالیت‌هایی که در خانواده انجام می‌دهند انگیزه داشته و نباید نگران آتیه خود باشند زیرا ممکن است بعد از بزرگ شدن فرزندان به حال خود رها شده و با توجه به افزایش سن توانایی اداره خود را نداشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet