هفته دفاع مقدس
1391/12/07 08:50:19
سرویس سیاسی
فرهنگی:

مقررات آژانس و NPT مبنای مذاکرات ایران و 1+5 باشد

عضو هیات رئیسه مجلس، با بیان اینکه مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید در مذاکرات مبنا باشد، افزود: ایران از حقوق واقعی خود بر اساس معاهدات بین‌المللی یک گام هم عقب‌ نشینی نمی‌کند.
مقررات آژانس و NPT مبنای مذاکرات ایران و 1+5 باشد عضو هیات رئیسه مجلس، با بیان اینکه مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید در مذاکرات مبنا باشد، افزود: ایران از حقوق واقعی خود بر اساس معاهدات بین‌المللی یک گام هم عقب‌ نشینی نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/331.jpg مقررات,آژانس,و,NPT,مبنای,مذاکرات,ایران,و,1+5,باشد Icana

محمد حسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره انتظار ایران از مذاکرات هسته‌ای در آلماتی قزاقستان، گفت: التزام به مفاد معاهده ان‌پی‌تی حلال همه مسائلی است که بین جمهوری اسلامی ایران و طرف‌ 1+5 وجود دارد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید در مذاکرات مبنا قرار گیرد، افزود: اگر در مذاکرات معاهدات ان‌پی‌تی مبنا باشد بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

وی با بیان اینکه فشارهای خارج از مقررات آژانس بر ایران در روند مذاکرات مشکل ایجاد می‌کند، تصریح کرد: تحریم‌های غرب مبنای قانونی ندارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: تحریم‌های ضد ایرانی غرب فاقد ‌منطق هستند که بیشتر از مواضع سیاسی صورت می‌گیرد و هیچ مبنای فنی و کارشناسی هسته‌ای به دنبال آن نیست.

عضو هیات رئیسه مجلس، با بیان اینکه ایران در مذاکرات باید حقوق مسلم ملت را پیگیری کند، توضیح داد: ایران از حقوق واقعی خود بر اساس معاهدات بین‌المللی یک گام هم عقب‌ نشینی نمی‌کند.

مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 سه‌شنبه این هفته ( 8 اسفند ماه) در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet