هدر موبایل
1391/12/06 17:28:11
سرویس سیاسی
خجسته در تشریح جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس:

نمایندگان وزارت اطلاعات و معاون دادستان در کمیسیون ماده 10 احزاب صاحب حق رأی شدند

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به در نظر گرفتن حق رای برای نمایندگان وزارت اطلاعات و معاون دادستان در قانون احزاب، تصریح کرد: مرجع رسیدگی به شکایات احزاب، دیوان عدالت اداری کشور است.
نمایندگان وزارت اطلاعات و معاون دادستان در کمیسیون ماده 10 احزاب صاحب حق رأی شدند رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به در نظر گرفتن حق رای برای نمایندگان وزارت اطلاعات و معاون دادستان در قانون احزاب، تصریح کرد: مرجع رسیدگی به شکایات احزاب، دیوان عدالت اداری کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/24220.jpg نمایندگان,وزارت,اطلاعات,و,معاون,دادستان,در,کمیسیون,ماده,10,احزاب,صاحب,حق,رأی,شدند Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: ادامه رسیدگی به طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی در دستور کار قرار داشت.

نماینده مردم همدان، قهاوند و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون شوراها در جهت تحکیم و تقویت پایه ‌های مردم سالاری دینی و توجه به حضور حداکثری مردم در صحنه، مصوب شد که علاوه بر دو نفر نمایندگان دبیران احزاب کشور، یک نفر از دبیران احزاب استانی نیز در ترکیب کمیسیون ماده 10 حاضر باشند.

وی بیان کرد: این اقدام تقویت توجه به خواست و اراده مردم را در پی خواهد داشت.

خجسته با اشاره به اینکه حضور همراه با حق رای نماینده وزارت اطلاعات و معاون دادستان در کمیسیون ماده 10 از دیگر مصوبات جلسه امروز بود، درباره نحوه انتخاب سه نفر از دبیران کل احزاب دارای پروانه فعالیت، توضیح داد: نحوه انتخاب نمایندگان احزاب به پیشنهاد معاون سیاسی وزیر کشور و تصویب کمیسیون ماده 10 خواهد بود.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس درباره نحوه منابع هزینه‌ای این کمیسیون توضیح داد: هزینه‌های کمیسیون از محل اعتبارات وزرات کشور تامین می شود.

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور افزود: مرجع رسیدگی به شکایات احزاب و تصمیمات و اقدامات کمیسیون ماده 10، دیوان عدالت اداری کشور است.

کمیسیون ماده 10 قانون احزاب بر کلیه فعالیت‌های احزاب در کشور نظارت دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet