شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/16 11:38:00
سرویس کمیسیون ها

مقدسی: می‌توان به عملکرد دولت در حوزه اجتماعی نمره قبولی داد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد دولت در حوزه اجتماعی هر چند به نقطه مطلوب نرسید اما می توان به آن نمره قبولی داد.

"هادی مقدسی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص عملکرد دولت در بخش اجتماعی با توجه به بودجه در نظر گرفته شده در این حوزه گفت: می توان به عملکرد دولت در این حوزه نمره قبولی داد هر چند به نقطه مطلوب نرسید اما با توجه به مشکلات موجود در کشور و نیز مسایل مختلفی که وجود دارد می‌توان ارزیابی کرد عملکرد دولت مثبت بود.

وی افزود: ما در حوزه‌های مختلف مسایل اجتماعی پیشرفت‌های خوبی داشتیم بخصوص در قانون اصل 44 قانون اساسی و برنامه چهارم توسعه تعاونی‌ها و تقویت آن‌ها که به عنوان یکی از رکن‌های اساسی اقتصاد جمهوری اسلامی پیش بینی شده نقش گسترده‌تر و فعال‌تری در سیستم اقتصادی پیدا کند.

مقدسی ادامه داد: دولت در این زمینه طرح‌هایی طراحی نمود که توانست تا اندازه‌ای در آن موفق شود. هرچند جا دارد مطابق برنامه  در زمینه سوق دادن اعتبارات بانکی به سمت فعالیت‌های تعاونی در راستای قانون اصل 44 دولت پویایی و جدیت بیشتری به خرج دهد.

وی در خصوص ایجاد اشتغال در کشور گفت: در زمینه ایجاد اشتغال با طرح‌های خوبی که دولت داشت موفق شد بیکاری را در مجموع تک رقمی کند.

نماینده بروجرد با بیان اینکه هر چند که این توفیق در مناطق محروم کمرنگ تر است، اظهار داشت: مناطقی چون استان لرستان با ضریب بیکاری حدود 20 درصد هیچ سنخیتی با دلسوزی، تعهد و فعالیت‌های این دولت ندارد.

وی تاکید کرد: امیدواریم دولت برای کاهش بیکاری در مناطق محروم راهکار اساسی ارائه دهد.

مقدسی در مورد رفاه اجتماعی نیز گفت: در زمینه رفاه اجتماعی طرح بیمه روستاییان هر چند کامل نیست و نواقصی دارد اما از دست آوردهای عدالت گستری دولت نهم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به یکی از فعالیت‌های وزارت رفاه و تامین اجتماعی در زمینه پوشش بیمه‌ای کارگران ساختمانی و اقشار ضعیف و آسیب پذیر مثل کارگران باربری در بازار اشاره کرد و ادامه داد: در همین راستا تامین فضای اجتماعی در قالب نظام مند کردن رفتارها و نیز انضباط اجتماعی و حفظ حقوق شهروندی از جمله اقدامات خوب دولت در مباحث اجتماعی است که انشاالله با نظارت راهبردی مجلس این برنامه‌ها روز به روز جامع‌تر و کامل‌تر عملی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet