خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/07 09:36:36
سرویس بین الملل
سلیمی مطرح‌کرد:

ستون لرزان حقوق‌بشری در کانادا

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به گزارش دیده بان حقوق بشر مبنی بر حتک حرمت زنان و نقض حقوق بومیان کشور کانادا، گفت:‌ کانادا صاحب بیشترین موارد نقض حقوق بشر در جهان است.
ستون لرزان حقوق‌بشری در کانادا عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به گزارش دیده بان حقوق بشر مبنی بر حتک حرمت زنان و نقض حقوق بومیان کشور کانادا، گفت:‌ کانادا صاحب بیشترین موارد نقض حقوق بشر در جهان است. https://cdn.icana.ir/d/019/1934.jpg ستون,لرزان,حقوق‌بشری,در,کانادا Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر مبنی بر حتک حرکت زنان بومی کانادایی از سوی پلیس این کشور، توضیح داد: با وجود ژست حقوق بشری و دموکراسی خواهی که در اظهارات سران کشورهای غربی وجود دارد ولی نگاه غرب به مفهوم حقوق بشر کاملاً سیاسی و ابزاری است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کانادا یکی از پرادعاترین کشورها در حوزه حقوق بشر است، تصریح کرد: این کشور به رغم داعیه‌های متمدنانه خود همواره به نقض حقوق بومیان که ساکنان اصلی کانادا هستند می‌پردازد و حتی گزارشات نهادهای بین‌المللی حقوق بشری نیز توانایی کتمان و سرپوش گذاردن بر این فجایع انسانی که به صورت سازمان‌یافته و با حمایت دولت کانادا انجام می‌گیرد را ندارند.

سلیمی افزود: بومیان کانادا از ابتدای‌ترین حقوق انسانی خود محروم هستند و حتی به سختی امکام تعلیم و تربیت برای آنها وجود دارد.

وی سازمان ملل را در قبال این نوع فجایع انسانی در غرب مسئول دانست و گفت: از سازمان ملل این انتظار وجود دارد تا همان گونه که نگران اعدام یک مفسد در یکی از کشورهای مستقل است و یا دغدغه مقطوع النسل شدن گونه‌ای از جانداران را دارد، برای حقوق انسان‌ها نیز ارزش قائل شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصریح کرد: غرب درگیر مسائلی حقوق بشری است که هر روز بر دامنه وخامت آنها افزوده می‌شود، مسائلی مثل گوانتانامو، زندان‌های مخفی و استراق سمع از شهروندان مواردی هستند که هنوز در غرب  قربانی می‌گیرند.

سازمان دیدبان حقوق بشر، در گزارشی قاطع پلیس کانادا را به تجاوز و سوء استفاده از زنان بومی این کشور متهم کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet