هدر موبایل
1391/12/07 12:31:03
سرویس سیاسی
آصفری:

نظارت چندکشور بی‌طرف به روند مذاکرات‌‌هسته‌ای کمک می‌کند

نماینده مردم اراک مجلس با ارائه راهکاری جهت پیشبرد بهتر مذاکرات هسته‌ای در آلماتی قزاقستان، گفت: نظارت چندکشورهای بی‌طرف به روند مذاکرات‌‌هسته‌ای کمک می‌کند.
نظارت چندکشور بی‌طرف به روند مذاکرات‌‌هسته‌ای کمک می‌کند نماینده مردم اراک مجلس با ارائه راهکاری جهت پیشبرد بهتر مذاکرات هسته‌ای در آلماتی قزاقستان، گفت: نظارت چندکشورهای بی‌طرف به روند مذاکرات‌‌هسته‌ای کمک می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/20678.jpg نظارت,چندکشور,بی‌طرف,به,روند,مذاکرات‌‌هسته‌ای,کمک,می‌کند Icana

محمد حسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مذاکرات هسته‌ای در آلماتی، گفت: هرزمان که قرار است نشست 1+5 و ایران برگزار شود شاهد گزارشاتی غیر واقعی و بدون سند مدیرکل آژانس درباره فعالیت های قانونی ایران در حوزه انرژی هسته ای هستیم که خود نشانه وجود یک هماهنگی تنگاتنگ میان 1+5 و آژانس است.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا زمانی که رویکرد آژانس و 1+5 اینچنین باشد این مذاکرات به نتیجه نخواهد رسید ادامه داد: امروز شاهد هستیم که قبل از ارائه بسته پیشنهادی به صورت رسمی از طرف 1+5 به ایران، نظرات آنها همچون تعطیلی فوردو در رسانه ها منتشر شده، حال آنکه ابتدا باید این پیشنهادات در نشست رسمی ارائه و پس از به نتیجه رسیدن به رسانه ها اعلام شود.

وی با بیان اینکه 1+5 معمولا پس از پایان نشست صحبت‌های خود را تغییر می‌دهند، گفت: زمانی که غربی ها به نوشته های خود اعتمادی ندارند به طور طبیعی رسانه‌ها هم اعتقادی به آنها پیدا نمی‌کنند بنابراین بهتر است برای جلوگیری از اینگونه مشکلات راه حل هایی در نظر گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آژانس به دلیل ارائه گزارشات غیر واقعی جایگاه خود را از دست داده است توضیح داد: پیشنهاد می کنیم که چند کشور بی طرف غیر از کشورهای عضو 1+5 هم از طرف ایران و هم از طرف مقابل به عنوان داور بر این نشست نظارت کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه هر دو طرف مذاکره باید تصمیمات توافقی را بپذیرند افزود: اگر غرب به این اصل پایبند نباشد، باید ادامه مذاکرات را تعلیق کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet