هدر موبایل
1391/12/08 15:06:00
سرویس بین الملل
آصفری:

غرب شاهد جنبش بیداری انسانی خواهد بود

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به ابراز نگرانی یک اندیشکده آمریکایی مبنی بر احتمال وقوع بهار اروپایی به دلیل تداوم بحران اقتصادی در این قاره، گفت: غرب در آینده شاهد جنبش بیداری انسانی خواهد بود.
غرب شاهد جنبش بیداری انسانی خواهد بود عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به ابراز نگرانی یک اندیشکده آمریکایی مبنی بر احتمال وقوع بهار اروپایی به دلیل تداوم بحران اقتصادی در این قاره، گفت: غرب در آینده شاهد جنبش بیداری انسانی خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/11641.jpg غرب,شاهد,جنبش,بیداری,انسانی,خواهد,بود Icana

محمد‌ حسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به احتمال وقوع جنبشی مشابه با بیداری اسلامی در غرب، توضیح داد: امروز مسائلی همچون گرانی، بیکاری، تورم رو به رشد و فقدان تولید در کشورهای مختلف غربی به چشم می‌خورد و دلیل عمده این مشکلات در واقع سیستم سرمایه‌سالار غربی و بی‌توجهی به اقشار متوسط و پائین جامعه است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای غربی به جای رفع مشکلات خود به دخالت در منطقه خاورمیانه می‌پردازند، تصریح کرد: خاورمیانه در طی‌سالیان دراز همواره قبله آمال کشورهای غربی بوده و حتی هم اکنون نیز  که این کشورها استعماری با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده اند شروع به فرافکنی کرده تا چنین القا کنند که مشکلات درونی آنها ریشه خاورمیانه‌ای دارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به اینکه وقوع بیداری اسلامی در غرب امری محتمل است، افزود: امروز در قلب نظام سرمایه‌داری شاهد خیزش جنبش ضد وال استریت هستیم که در واقع گامی اساسی در راه نیل به یک بیداری انسانی است، این جنبش توانست طی چندین ماه نقشی تاثیر گذار نه تنها در آمریکا بلکه در کشورهای مختلف غربی ایفا کند.

عضو هیات رئیسه کمیسون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس، گفت: نقض حقوق بشر در کانادا، فرانسه، آمریکا و دیگر کشورهای غربی مدعی حفظ کرامت انسان باعث شده تا اعتراضات نسبت به عملکرد دولت‌های حامی کاپیتالیسم افزایش بیابد و از این رو با تداوم بحران در غرب مطمئناً در آینده افکار عمومی جهان شاهد خیزش یک جنبش بیداری انسانی در غرب خواهند بود.

اندیشکده «امریکن اینترپرایز» با انتشار یادداشتی ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت بد اقتصاد اروپا نوشته است که تداوم روند کنونی ممکن است این قاره را به سمت نا‌آرامی‌های اجتماعی و یا بهار اروپایی سوق دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet