خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1391/12/07 12:48:41
سرویس سیاسی
دواتگری با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5:

غرب حق ایران برای غنی‌سازی را به رسمیت بشناسد

رئیس کمیته مطالبات ملی مجلس با بیان اینکه غرب باید واقعیت ایران هسته‌ای را بپذیرد، افزود: ایران هزینه‌های بسیاری برای غنی‌سازی اورانیوم پرداخت کرده و بر این اساس به هیچ عنوان از حقوق مسلم خود کوتاه نمی‌آید.
غرب حق ایران برای غنی‌سازی را به رسمیت بشناسد رئیس کمیته مطالبات ملی مجلس با بیان اینکه غرب باید واقعیت ایران هسته‌ای را بپذیرد، افزود: ایران هزینه‌های بسیاری برای غنی‌سازی اورانیوم پرداخت کرده و بر این اساس به هیچ عنوان از حقوق مسلم خود کوتاه نمی‌آید. https://cdn.icana.ir/d/019/24243.jpg غرب,حق,ایران,برای,غنی‌سازی,را,به,رسمیت,بشناسد Icana

مهدی دواتگری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 در آلماتی قزاقستان، گفت: مطالبات ملت ایران از دور جدید مذاکرات هسته‌ای پذیرش حق قانونی غنی‌سازی اورانیوم در ایران از سوی کشورهای غربی و آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه غنی سازی اورانیوم و استفاده از دانش صلح آمیز هسته‌ای حق مسلم ایران است، افزود: غرب باید واقعیت ایران هسته‌ای را بپذیرد.

وی درباره چگونگی حرکت ایران در مسیر غنی سازی اورانیوم، تصریح کرد: ایران هیچ گونه اعتقادی به تعلیق غنی سازی اورانیوم ندارد بلکه همواره در مسیر فعالیت های هسته‌ای صلح‌آمیز خود به غنی سازی ادامه می دهد چراکه اگر قرار بود ایران تعلیق در غنی سازی اورانیوم را بپذیرد چند سال قبل این اقدام را عملی می‌کرد.

دواتگری ادامه داد: ایران هزینه‌های بسیاری برای غنی‌سازی اورانیوم پرداخت کرده و بر این اساس به هیچ عنوان از حقوق مسلم خود کوتاه نمی‌آید.

این نماینده مردم در مجلس نهم درباره گام سازنده غرب در مذاکرات هسته‌ای، تاکید کرد: غرب باید خود را با جامعه بین‌الملل و فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران تطبیق دهد نه اینکه انتظار داشته باشد ایران با تعلیق برنامه‌های هسته‌ای، خود را با 1+5 هماهنگ کند.

وی با تاکید بر اینکه امروز رژیم صهیونیستی 30 کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد، توضیح داد: اگر غرب نگران هسته‌ای بودن ایران اسلامی است چرا درباره سلاح‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد؟

رئیس کمیته مطالبات ملی مجلس، با بیان اینکه غرب از مدت‌ها پیش برنامه هسته‌ای ایران را به سمت سیاسی شدن سوق داده است، یادآور شد: بحث غنی سازی ایران برای غرب تنها بهانه‌ای است تا آنها ایران را از دستیابی به دانش صلح‌آمیز هسته‌ای بازدارند و ملت ایران را وادار به تسلیم کنند.

مذاکرات ایران و گروه 1+5 فردا ( سه‌شنبه 8اسفند ماه)‌ در آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet