شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/12/07 12:25:06
سرویس اجتماعی
آذین تأکید کرد:

اختلالات عصبی؛ عامل اصلی اسیدپاشی

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، در مورد زمینه‌های بروز برخی ناهنجاری‌های اجتماعی نظیر اسیدپاشی، گفت: آموزش مهارت‌های زندگی در کنار اجرای قاطعانه قوانین می‌تواند نقش مهمی در بازدارندگی از این گونه جرایم داشته باشد.
اختلالات عصبی؛ عامل اصلی اسیدپاشی عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، در مورد زمینه‌های بروز برخی ناهنجاری‌های اجتماعی نظیر اسیدپاشی، گفت: آموزش مهارت‌های زندگی در کنار اجرای قاطعانه قوانین می‌تواند نقش مهمی در بازدارندگی از این گونه جرایم داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/14348.jpg اختلالات,عصبی؛,عامل,اصلی,اسیدپاشی Icana

حسین آذین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: منشاء بروز چنین رفتار‌هایی می‌تواند اختلالات عصبی ناشی از ناهنجاری‌های اجتماعی نظیر فقر، طلاق، اعتیاد و خشونت‌های اجتماعی باشد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، افزود: برخی ضربه‌های روحی و روانی که بر پیکره افراد در طول مسیر زندگی وارد می‌شود، نتیجه خود را در قالب رفتار‌های غیرانسانی نظیر اسید‌پاشی نشان خواهند داد که باید با هم‌افزایی همه مسئولان، زمینه‌های ایجابی چنین ناهنجاری‌هایی در جامعه برطرف شود.

وی با تأکید بر ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی که یکی از وجوه اساسی آن‌ خویشتنداری است، در مقاطع مختلف زندگی به افراد، گفت: ما باید در سیستم‌ آموزشی خود به افراد مهارت زندگی را بیاموزیم، زیرا افراد در صورت داشتن چنین آموزش‌ها و توانمندی‌هایی می‌توانند در مواجه با مشکلات، مدیریت صحیحی بر خود و محیط اطراف خود داشته باشند، به طور قطع در سایه چنین آموزش‌هایی، آسیب‌های اجتماعی نظیر اسید پاشی کاهش یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: اگر افراد مهارت‌های لازم برای زندگی را به‌خوبی کسب کرده باشند، در آستانه مواجه با مشکلاتی نظیر شکست‌های روحی و ضربه‌های عاطفی، دیگر دست به اقداماتی نظیر اسید‌پاشی نزده و با خود‌خواهی خود، زیبایی انسانی دیگر را به خطر نمی‌اندازند.

آذین همچنین افزایش گرایش به موادمخدر به ویژه موادمخدر صنعتی در جامعه را عامل بسیاری از ناهنجاری‌های و اختلالات رفتاری نظیر اسیدپاشی خواند و گفت: امروزه مصرف مخدر‌های نظیر شیشه و کراک زمینه بسیاری از رفتار‌های مجرمانه وحشت‌آور را ایجاد کرده است .

وی تأکید کرد: شدت تخریب مواد صنعتی به حدی است که فرد تحت تأثیر توهمات حاصل از مصرف مواد، کنترل رفتاری خود را از دست داده و خود را در فضایی خارج از دایره واقعیت فرض می‌کند و در چنین شرایطی است که شخص می‌تواند به هر گونه اقدام وحشت آفرینی دست زند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تصویب و اجرای صحیح و قاطعانه قوانین در کنار فرهنگ‌سازی برای کاهش چنین جرایمی می‌تواند کارآمد باشد، ضمن اینکه در برخی موارد تشدید مجازات در مورد جرایمی که جنبه ترس‌آفرینی در جامعه دارند، عامل مهمی برای بازدارندگی تلقی می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet