هدر موبایل
1391/12/07 15:20:00
سرویس بین الملل
جوکار مطرح کرد:

درگیری مصنوعی در مرز لبنان و سوریه برای کاهش قدرت حزب‌الله

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه از آغاز پیدایش بحران در سوریه غرب به دنبال کشاندن دامنه بحران دمشق به بیروت است، گفت: اضافه شدن لبنان به دامنه تحولات سوریه قطعا اوضاع لبنان را با وجود قومیت‌های مختلف بحرانی خواهد کرد.
درگیری مصنوعی در مرز لبنان و سوریه برای کاهش قدرت حزب‌الله عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه از آغاز پیدایش بحران در سوریه غرب به دنبال کشاندن دامنه بحران دمشق به بیروت است، گفت: اضافه شدن لبنان به دامنه تحولات سوریه قطعا اوضاع لبنان را با وجود قومیت‌های مختلف بحرانی خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/21201.jpg درگیری,مصنوعی,در,مرز,لبنان,و,سوریه,برای,کاهش,قدرت,حزب‌الله Icana

محمد صالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وقوع درگیری‌ها در مرز سوریه و لبنان میان تروریست‌ها و ارتش دمشق، اظهار داشت: از آغاز پیدایش بحران در سوریه غرب با همدستی کشورهای مرتجع منطقه تلاش کرده‌ دامنه آتش افروزی‌ها را به لبنان سرایت دهد.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتش لبنان باید در برابر حرکات تروریستی که در مرز این کشور رخ می‌دهد هوشیارانه عمل کند، تصریح کرد: امروز ارتش لبنان با انسجامی که دارد می‌تواند در برابراقدامات تروریستی مقابله کند، اما باید هوشیار باشد تا آتش افروزی تروریست‌ها به خاک این کشور سرایت نکند.

وی با تاکید براینکه مرز لبنان و سوریه گذرگاه عمده ورود تروریست‌ها به سوریه هستند، ادامه داد: کشورهای مرتجع منطقه با تغذیه انسانی تروریست‌ها از طریق مرز لبنان سعی دارند اولا مانع از کاهش نیروهای انسانی تروریست‌ها شوند و از سوی دیگر ثبات لبنان را نشانه بگیرند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم تصریح کرد: از سوی دیگر وجود گروه سیاسی به نام حزب الله که از حامیان دولت بشار اسد است تروریست‌ها را به شدت نگران اقدامات این گروه سیاسی کرده از این رو سعی شده با ایجاد درگیری‌های مصنوعی از قدرت حزب‌الله بکاهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ملت و دولت لبنان باید هوشیار باشند تا در دام سناریو غربی-عربی گرفتار نشوند، خاطرنشان کرد: اضافه شدن لبنان به دامنه تحولات سوریه قطعا اوضاع لبنان را با وجود قومیت‌های مختلف بحرانی خواهد کرد.

روز گذشته مرز لبنان و سوریه شاهد درگیری‌های شدید میان گروه‌های تروریستی و ارتش سوریه بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet