پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/08 15:41:48
سرویس بین الملل
بخشایش اردستانی:

سفر وزیر دیپلماسی آمریکا به لندن ضدسوری است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه ایجاد همبستگی با کشورهای هم‌پیمان قدیمی هدف جان کری در تور سیاسی به ۸کشور جهان است، گفت: کشورهایی که هدف سفر جان کری هستند از مخالفان سرسخت دولت اسد در تحولات سوریه هستند.
سفر وزیر دیپلماسی آمریکا به لندن ضدسوری است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه ایجاد همبستگی با کشورهای هم‌پیمان قدیمی هدف جان کری در تور سیاسی به 8کشور جهان است، گفت: کشورهایی که هدف سفر جان کری هستند از مخالفان سرسخت دولت اسد در تحولات سوریه هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/5406.jpg سفر,وزیر,دیپلماسی,آمریکا,به,لندن,ضدسوری,است Icana

احمد بخشایش اردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سفر جان کری به لندن  اظهار داشت: واشنگتن سعی دارد با ایجاد همبستگی با کشورهای هم‌پیمان قدیمی خود استحکامی به سیاست خارجی خود ببخشد.

نماینده مردم اردستان با بیان اینکه هدف وزیر امورخارجه آمریکا از سفر به اروپا و خاورمیانه برای اعمال فشار بر دولت‌های ایران، روسیه و سوریه است، تصریح کرد: کشورهایی که هدف سفر جان کری هستند از مخالفان سرسخت دولت اسد در تحولات سوریه هستند که این نشان از سفر ضد سوری وزیر دیپلماسی آمریکا دارد.

وی با تاکید براینکه کشورهای نفت‌خیز خاورمیانه هدف‌گذاری کاخ سفید برای تامین امنیت انرژی این کشور است، ادامه داد: حوادث اخیر درخاورمیانه و شمال افریقا کاخ سفید رااز بابت تامین انرژی به شدت نگران کرده از این رو جان کری سعی خواهد کرد در این سفر راه‌های انتقال انرژی به آمریکا را تسهیل بخشد.

نماینده مستقل مجلس نهم، تصریح کرد: تغییر رویکردی در سیاست خارجی آمریکا مشاهده نخواهد شد زیرا کشورهای اروپایی که وزیر دیپلماسی کاخ سفید به آنها سفر خواهد داشت از زمان‌های طولانی با سیاست‌های استکباری آمریکا همراه هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جان کری به بهانه طولانی شدن سفر به جنوب شرق آسیا سفر نکرد، خاطرنشان کرد: ایجاد تنش در روابط پکن- واشنگتن از دلایلی بود که وزیر خارجه آمریکا به این منطقه سفر نکرده است.

جان‌کری وزیر امورخارجه آمریکا ۶تا ۱۶ اسفند سفری به ۸ کشور لندن، پاریس، برلین و رم خواهد داشت و دیدارهایی با مقامات کشورهای حامی مخالفان سوری خواهد داشت؛ وزیر امور خارجه آمریکا همچنین به ترکیه، مصر، عربستان سعودی، امارات عربی متحده و قطر سفر خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet