هدر موبایل
1391/12/07 13:20:37
سرویس اجتماعی
خضری: شیوع 30 درصدی بیماری روانی در کشور تکان‌دهنده است

رفع مشکلات جوانان، زمینه‌ساز کاهش آمار مبتلایان به بیماری‌های روانی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه شیوع ۳۰ درصدی بیماری روانی در کشور تکان‌دهنده است، گفت: متأسفانه در کشور موضوع سلامت و آموزش و پرورش در اولویت‌های ۱۱ و ۱۲ قرار دارد، که به‌طور حتم این بی‌توجهی یکی از عوامل تشدید بیماری روانی در کشور است.
رفع مشکلات جوانان، زمینه‌ساز کاهش آمار مبتلایان به بیماری‌های روانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه شیوع 30 درصدی بیماری روانی در کشور تکان‌دهنده است، گفت: متأسفانه در کشور موضوع سلامت و آموزش و پرورش در اولویت‌های 11 و 12 قرار دارد، که به‌طور حتم این بی‌توجهی یکی از عوامل تشدید بیماری روانی در کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/10748.jpg رفع,مشکلات,جوانان،,زمینه‌ساز,کاهش,آمار,مبتلایان,به,بیماری‌های,روانی Icana

رسول خضری در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به آمارهای مطرح شده مبنی‌بر شیوع بیماری‌های روانی در 30 درصد از مردم جامعه، گفت: تمام مسائل اجتماعی، موروثی و فردی بر عملکرد رفتاری افراد تأثیر می گذارد، اما در کل این‌گونه آمارهای مطرح شده بسیار تکان‌دهنده است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تورم، گرانی و بیکاری افزایش آمار بیماری‌های روانی را به‌دنبال دارد، افزود: استرس، افسردگی و اختلالات روانی بیشتر در اثر فشارهای اقتصادی و اجتماعی جامعه به‌وجود می‌آید که بخشی از این واکنش‌ها را می‌توان در میزان خودکشی در کشور مشاهده کرد.

وی با اعلام اینکه بر اساس آمارها، رشد جمعیت در کشور در یک سال اخیر حدود 7/1 دهم درصد بوده است، تصریح کرد: این‌گونه آمارها نشان‌دهنده پایین بودن سطح امید به زندگی و امید به آینده میان مردم است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه به‌طور حتم بخش عمده‌ای از بیماران روانی را جوانان تشکیل می‌دهند، یادآور شد: متأسفانه این دسته از جامعه به‌علت نبود شرایط ازدواج، فقدان شغل مناسب و مشکلات اقتصادی با معضلات و آسیب‌های اجتماعی روبه‌رو هستند و از آنجا که راهی برای برون‌رفت از آن نمی یابند به بیماری افسردگی دچار می‌شوند. 

وی با اعلام اینکه در بیشتر کشورهای دنیا موضوع سلامت جزء اولویت‌های اصلی است، گفت: متأسفانه در کشور موضوع سلامت و آموزش وپرورش در اولویت‌های 11 و 12 قرار دارد که به‌طور حتم بی‌توجهی به این موضوعات یکی از عوامل تشدید بیماری روانی در کشور است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مسئولان باید روحیه سلامت‌نگر را جایگزین روحیه درمان‌نگر کنند، یادآور شد: عمده بودجه حوزه سلامت در بخش درمان صرف می‌شود، این در حالی است که سرمایه گذاری در حوزه پیشگیری و سلامت می‌تواند کشور را از بروز بیماری‌های مانند بیماری‌های روانی مصون کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet