انتخابات ریاست جمهوری
1392/01/13 08:34:00
سرویس اقتصادی
حقیقت پور:

رقم بالای معوقات‌ در‌سال گذشته بانک ها را زمین‌گیرکرد

عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در واکنش به معوقات سنگین بانکی در کشور، گفت: رقم معوقات بانکی درسال گذشته رقم قابل توجهی بود،که این امر باعث زمین گیر شدن بسیاری از بانک‌های کشور شد و تمامی آنها نیز قابل شناسایی و بررسی است.
رقم بالای معوقات‌ در‌سال گذشته بانک ها را زمین‌گیرکرد عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در واکنش به معوقات سنگین بانکی در کشور، گفت: رقم معوقات بانکی درسال گذشته رقم قابل توجهی بود،که این امر باعث زمین گیر شدن بسیاری از بانک‌های کشور شد و تمامی آنها نیز قابل شناسایی و بررسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/20657.jpg رقم,بالای,معوقات‌,در‌سال,گذشته,بانک,ها,را,زمین‌گیرکرد Icana

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به معوقات سنگین بانکی در سال 91، گفت: رقم معوقات بانکی درسال گذشته رقم قابل توجهی بود، که این امر باعث زمین گیر شدن بسیاری از بانک‌های کشور شد و تمامی آنها نیز قابل شناسایی و بررسی است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه تمامی معوقات بانکی در کشور به سادگی قابل رسیدگی و بررسی است، افزود: در شرایط کنونی متاسفانه برخی افراد با گرفتن وام‌های کلان و دادن وثیقه‌های ناچیز میلیاردها تومان به جیب زده‌اند در حالی که شاید وثیقه واگذار شده به بانک یک پنجم وام مربوطه نیز نباشد.

وی با بیان اینکه برخی معوقات بانکی به گونه‌ای است پرداخت آن توسط بدهکاران قابل پرداخت نیست، تصریح کرد: برخی معوقات بانکی به گونه‌ای است که اگر بانک‌ها بخواهند وثیقه را نیز مصادره کنند چیزی بدست نخواهند آورد.

حقیقت پور پیگیری معوقات بانکی را امری ضروری دانست و اظهار داشت: کمیسیون اصل 90 مجلس در مورد معوقات بانکی ورود یافته و در حال جمع بندی این موضوع است تا بتواند اموال بیت‌المال را دهان بدهکاران بزرگ بیرون بکشد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس با اشاره به اینکه باید با خطاکاران و مقصران اصلی که بدون هیچ گونه ضمانتی میلیاردها تومان در اختیار افراد قرار داده‌اند برخورد قانونی شود، خاطر نشان کرد: در مورد بدهکاران بانکی و افرادی که در این ارتباط کوتاهی مرتکب شده و یا خطاکارهستند باید به جد برخورد شده و خسارات وارده نیز از آن افراد دریافت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet