هدر موبایل
1391/12/09 12:24:27
سرویس سیاسی
قنبری:نامزدی هاشمی برای آینده کشور سرنوشت‌ساز است

بدخواهان به‌دنبال شکاف بین رهبرمعظم انقلاب و اصلاح‌طلبان هستند

سخنگوی فراکسیون خط امام (ره) مجلس هشتم، جریان دولت به دنبال بایکوت کردن جریان اصلاحات در انتخابات است، گفت: این جریان‌ به پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان چشم طمع دوخته‌است.
بدخواهان به‌دنبال شکاف بین رهبرمعظم انقلاب و اصلاح‌طلبان هستند سخنگوی فراکسیون خط امام (ره) مجلس هشتم، جریان دولت به دنبال بایکوت کردن جریان اصلاحات در انتخابات است، گفت: این جریان‌ به پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان چشم طمع دوخته‌است. https://cdn.icana.ir/d/019/10497.jpg بدخواهان,به‌دنبال,شکاف,بین,رهبرمعظم,انقلاب,و,اصلاح‌طلبان,هستند Icana

داریوش قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آرایش انتخاباتی اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری، گفت: تحرک انتخاباتی اصلاح طلبان نسبت به رقیب اصولگرا بسیار کم و ناچیز است.

اصلاح‌طلبان برای مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری تمایل دارند/تصمیمات شخصیت‌های مهم اصلاحات تعیین‌کننده است

این نماینده ادوار مجلس ادامه داد: اصلاح طلبان برای مشارکت در انتخابات تمایل دارند اما تعدادی معتقدند که فضا برای مشارکت اصلاح طلبان فعلاً مناسب نیست و باید فضا تغییر کند.

وی با بیان اینکه اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری بدون کاندیدا نخواهند بود، تاکید گفت: در حال حاضر افرادی به عنوان کاندیدا اعلام حضور کردند اما شخصیت های مهم و مؤثری در جریان اصلاحات وجود دارند که تصمیمات آنها تعیین کننده خواهد بود.

قنبری با بیان اینکه محمد خاتمی اولین فرد مورد نظر اصلاح طلبان است گفت: در شرایط فعلی انتظارات زیادی از وی وجود دارد و اصلاح طلبان منتظر اعلام حضور خاتمی به عنوان کاندیدای انتخابات آتی هستند.

وی تاکید کرد: اگر خاتمی بنا به دلایلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری نشد، حمایت او از فردی خاص تعیین کننده و موجب اجماع اصلاح طلبان می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم ادامه داد: اصلاح طلبان در شرایط فعلی تشکیلاتی ندارند اما نظر شخصیت های موثر همچون آقایان خاتمی، هاشمی رفسنجانی، سید حسن خمینی و برخی دیگر می‌تواند خلاء‌های تشکیلاتی را درباره یک کاندیدا پر کند.

نامزدی هاشمی برای آینده کشور سرنوشت‌ساز است

قنبری گفت: حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان مرد حلال بحران‌ها در انتخابات می تواند برای آینده کشور سرنوشت ساز باشد، گرچه هنوز وی در این باره اعلام نظر خاصی نکرده است.

وی با بیان اینکه منافع ملی ایجاب می کند که اصلاح طلبان در شرایط فعلی نسبت به مشکلات داخلی بی توجه نباشند، تصریح کرد: مسائل فعلی ریشه در بی توجهی به عقلانیت دارد که با گرایش به سمت خرد و عقلانیت و یافتن راهکار از درون تفکر اصلاح طلبی، مشکلات اقتصادی و سیاسی قابل حل است.

اصلاح‌طلبان از انزوای سیاسی استقبال نمی‌کنند/بدخواهان می‌خواهند بین رهبرمعظم انقلاب و اصلاح طلبان ایجاد شکاف کنند

وی تاکید کرد: اصلاح طلبان به عنوان یک جریان سیاسی در نظام خواهان انزوا طلبی و کناره گیری از عرصه سیاسی به هیچ وجه نیستند اما باید شرایط برای حضور آنها مهیا تر شود.

این نماینده ادوار مجلس با اشاره به هدف دیدار سه نفر از اصلاح‌طلبان با رهبر معظم انقلاب، گفت: تعبیر و تفسیرهای زیادی در مورد انتخاباتی بودن این دیدار مطرح شده است، در صورتی‌که بر اساس اخبار رسیده بحثی درباره انتخابات مطرح نشده است؛ در کل این دیدار، گام بسیار مفید و مناسبی برای طرح مسائل و مشکلات کشور و ارتباط بهتر با مقام ولایت بود.

قنبری گفت: برخی بدخواهان قصد دارند با سم پاشی نسبت به اصلاح طلبان، بین آنها و رهبرمعظم انقلاب شکاف ایجادکنند.

اصلاح‌طلبان پایبند به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب هستند/ارتباط دادن فتنه به اصلاح طلبان، توهین سیاسی است

قنبری با تاکید بر اینکه تقویت جریان اصلاحات بدون توجه به نظرات رهبر معظم انقلاب انجام نخواهد شد، ادامه داد: اصلاح طلبان باید همواره نظرات معظم له را در اقدامات خود لحاظ کرده و در ارتباط با مسائل با هماهنگی ایشان در کشور پیش روند.

وی تاکید کرد: اصلاح‌طلبان باید ضمن طرح مشکلات با رهبری معظم، از دیدگاه و نظرات معظم له آگاهی یابند.

قنبری توضیح داد: ارتباط دادن جریان اصلاح طلبان با جریان فتنه از طرف گروه رقیب انجام می‌شود و آنها اصلاح طلبان را فتنه گر خطاب می‌کنند که این خود نوعی توهین سیاسی است.

قنبری با بیان اینکه از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اینطور برادشات می شود که افراد موسوم به سران فتنه بازیچه قرار گرفتند، گفت: بنابر نظر ایشان افرادی که اختلاف نظرهای سیاسی دارند فتنه گر نیستند اما برخی گروه‌های سیاسی برای نابود کردن آنها، چنین نسبتی می‌دهند.

وی درباره شرط تبری‌جستن اصلاح طلبان برای حضور در عرصه سیاسی، توضیح داد: مدعیان این مساله اول باید یکی بودن اصلاحات و فتنه را ثابت کنند، در صورت موفقیت در این امر می‌توانند از اصلاحات بخواهند از فتنه تبری جویند.

سخنگوی فراکسیون خط امام (ره) مجلس هشتم درباره رویکرد جریان انحرافی به جریان اصلاحات، گفت: براساس ادبیات موجود در جامعه، جریان انحرافی به جریان دولتی منصوب می شود، این جریان می‌خواهد به شکل خاص و فاصله گرفتن از اصولگرایان وارد انتخابات شود.

قنبری توضیح داد: اصولگرایان به دلیل جلوگیری از نسبت دادن مشکلات جریان دولتی و جریان دواتی نیز به دلیل اینکه که اصولگرایی دیگر پرچمی نیست که بتواند مردم را به نفع خود بسیج کند درصدد فاصله گرفتن از یکدیگر را دارند.

جریان دولت به پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان چشم طمع دوخته‌است

این نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه جریان دولت به پایگاه اصلاح طلبان چشم طمع دوخته، گفت: بعضی اوقات مشاهده می شود که جریان دولت با استفاده از برخی خط مشی‌های مختص اصلاح طلبان سعی در نزدیک شدن به جریان اصلاحات دارد تا بتواند رأی این جریان را در انتخابات پیش رو بدست آورد.

وی با بیان اینکه بین جریان انحرافی و اصلاح طلبان ارتباطی به معنای رایزنی و دیدار شخصیت ها وجود نداشته، تاکید کرد: جریان انحرافی از طرفی به دنبال بایکوت کردن جریان اصلاحات است و از طرف دیگر تلاش می کند با یکسری شگردهای اصلاح طلبانه رأی پایگاه اجتماعی اصلاحات را بدست آورند.

اصلاح‌طلبان از جریان دولت رکب نمی‌خورند/ جریان اصلاحات خود نامزد مستقل خواهد داشت

این نماینده ادوار مجلس با اشاره به نگرش اصلاح طلبان نسبت به جریان انحرافی تصریح کرد: اصلاح‌طلبان نمی‌خواهند بازیچه دست جریان انحرافی شوند بلکه می‌خواهند به عنوان یک جریان سیاسی در عرصه انتخابات حضور یابند.

قنبری با بیان اینکه هر جریان سیاسی باید کاندیدایی برخواسته از درون خود داشته باشد، گفت:اصلاح طلبان نیز در انتخابات آینده از کاندیدایی برخواسته از درون خود حمایت خواهند کرد و قطعا از کاندیدایی که در چارچوب فکری خودشان نیست حمایت نخواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet